21.9 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 20 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeHistoriaW Muzeum: co jedli, z kim grali o „złoto” i za co...

W Muzeum: co jedli, z kim grali o „złoto” i za co kochamy naszą Miss

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

To były dwa cudowne dni z gastronomią, pod hasłem „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu?”. Na muzealnym placu Orła Białego, obok kilkunastu stoisk gastronomicznych, zaprezentowali się, m.in. „srebrni” siatkarze „Skórzanych” Skarżysko oraz Miss Skarżyska Agata Zając.

Wśród wielu atrakcji dwudniowego pikniku znalazły się liczne koła gospodyń wiejskich, ludzie trudniący się wyrobem swojskich napitków, które nawiązują do tych sprzed lat oraz sprzedawcy tego wszystkiego, bez czego najmłodsi po prostu żyć nie mogą. Wspaniałe wrażenie pozostawiła po sobie Miss Skarżyska-Kamiennej Agata Zając, która jak na „koronowaną głowę” przystało, imponowała wdziękiem, wielką cierpliwością przy pozowaniu do wspólnych zdjęć, radością z częstowania muzealnymi krówkami oraz… celnym okiem na strzelnicy.

Licznych słuchaczy i oglądających miała też Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat Radom, która tym razem wprowadzała zebranych w tajniki walki na białą broń. Wielką radość sprawili zebranym w niedzielne popołudnie członkowie „Srebrnej Drużyny” siatkarzy Zakładowego Klubu Sportowego „Skórzani” Skarżysko, którzy przypomnieli zdobyte 31 lat temu medale wicemistrzów Polski kadetów, wywalczone po dramatycznym finale z Cariną Gubin (2:3).

Ekipa trenera Grzegorza Wierzbowicza to, w 100-letniej historii miasta, autorzy największego sukcesu w grach zespołowych (1992). Sukcesu po latach gratulował im zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka. Siatkarze złożyli swe autografy na przygotowanych przez Muzeum kolorowych piłkach, a następnie rozdali je najmłodszym uczestnikom zabawy.

Warto dodać, że widownia dwudniowego eventu w Muzeum, obok całości prezentowanych tu zbiorów, mogła w cenie biletu, sterować czołgami na czołgodromie, strzelać na strzelnicy ASG, czy wreszcie wejść na pokład ORP „Odważny”. Ta ostatnia atrakcja, ze względów bezpieczeństwa, udostępniana jest tylko kilka razy w roku. W trosce o jak najbardziej przystępne ceny, sprzedawanych przez gastronomów potraw, Muzeum jak co roku, nie pobierało od nich żadnych dodatkowych opłat.

Patronat nad piknikiem sprawował Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej. Kolejnym eventem, na który zaprasza Muzeum, będzie „Nocne kino letnie” – 14 lipca. Seans „wzmocniony” zostanie dodatkowymi atrakcjami. Wstęp do kina letniego gratis.

Źródło: Muzeum im. Orła Białego

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl