21.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieStraż PożarnaPowiatowe obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

22 maja br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbył się uroczysty apel z okazji dnia strażaka. Uroczystości rozpoczęto o godz. 10:00 na placu wewnętrznym Komendy.

Zbiórkę rozpoczęto złożeniem przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Piotra Łojka meldunku Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Marcinowi Machowskiemu. Po wprowadzeniu sztandaru Komendy Powiatowej oraz wydaniu stosownych komend odśpiewano hymn państwowy. W swoim wystąpieniu,  gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej mł. bryg. Marcin Jasiński przywitał przybyłych gości, dziękując za ich obecność. Pogratulował wszystkim awansowanym oraz życzył im dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Następnie przystąpiono do dalszej części  uroczystości związanej z uhonorowaniem wyróżniających się strażaków medalami, odznaczeniami oraz awansami na wyższe stopnie służbowe.

Podczas obchodów swoją obecnością skarżyskich strażaków zaszczycili zaproszeni goście: Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Pan Andrzej Bętkowski, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach Pan st. bryg. Marcin Machowski, Starosta Skarżyski Pan Artur Berus, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku-Kamiennej Pan Nadkom. Piotr Mamla, kapelan powiatowy skarżyskich strażaków ks. prałat dr Jerzy Karbownik oraz inni zaproszeni goście z terenu powiatu skarżyskiego.

Dzień strażaka to czas uroczystości, spotkań i świętowania, ale jest to również czas który skłania do rozważań i refleksji na temat trudów i niebezpieczeństw z jakimi na co dzień zmagają się strażacy zawodowi jak i ochotnicy. Istotą działań strażaków jest skuteczna walka z nagle pojawiającym się niebezpieczeństwem i zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi. Uwagę na to zwrócili w swoich krótkich wystąpieniach zaproszeni goście nie szczędząc nam ciepłych słów, za co szczególnie dziękujemy.

Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marcin Machowski podziękował skarżyskim strażakom zarówno zawodowym jak i ochotnikom
za dotychczasową pracę na rzecz bezpieczeństwa powiatu skarżyskiego. Wspomniał również o tym jak ważną rolę odgrywa współpraca straży pożarnej z innymi służbami podczas działań ratowniczych.

Poniżej przedstawiamy listę wyróżnionych strażaków odznaczonych i awansowanych podczas uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka w Skarżysku-Kamiennej.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Medal Brązowy Za Długoletnią Służbę 

 1. asp. Piotr Błaszczyk

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Krzyż Świętego Floriana:  

 1. dh Andrzej Markiewicz

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Postanowieniem nr 12/OP/2024 z dnia 29 lutego 2024 r. nadał odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” niżej wymienionym:

złota odznaka

 1. asp. sztab. Zbigniew Zając

srebrna odznaka

 1. mł. bryg. Daniel Kiełek

brązowa odznaka

 1. asp. Piotr Dudek

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał z dniem 3 kwietnia 2024 r.

Odznakę Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”:

 1. dh Tadeusz Chyb

Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Uchwałą Nr 37/10/2023 z dnia 20 czerwca 2023 r. nadało Złoty Znak Związku OSP RP:

 1. dh Piotr Janiec

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej woj. świętokrzyskiego Uchwałą nr 4/O/2024 z dnia 24 kwietnia 2024 r. nadało medale „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” niżej wymienionym:

złoty medal

 1. asp. sztab. Rafał Siedlecki

brązowy medal

 1. kpt. Karol Głuszek

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Rozkazem personalnym Nr 1/2024     z dnia 12 kwietnia 2024 r. nadał z dniem 4 maja 2024 r. wyższe stopnie w korpusie aspirantów Państwowej Straży Pożarnej niżej wymienionym:

stopień aspiranta sztabowego       

 1. st. asp. Jacek Możdżeń

stopień starszego aspiranta       

 1. asp. Dawid Kowalik

stopnie aspiranta                                                                              

 1. mł. asp. Piotr Dudek
 2. mł. asp. Konrad Winiarski
 3. mł. asp. Piotr Wziątek

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach Rozkazem Personalnym Nr 6/2024 z dnia 23 kwietnia 2024 r. nadał z dniem 4 maja 2024 r. wyższe stopnie w korpusie podoficerów Państwowej Straży Pożarnej niżej wymienionym:

stopień starszego ogniomistrza

 1.   ogn. Marcin Kołodziej

stopnie ogniomistrza

 1. mł. ogn. Grzegorz Borowiec
 2. mł. ogn. Sebastian Szkoda

stopień młodszego ogniomistrza                                                         

 1. st. sekc. Bartosz Styczyński

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Olek Głowacki
Olek Głowacki
Dziennikarz wSkarzysku.pl | e-mail: aleksander.glowacki@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl