21.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSpołeczeństwoPrezydent zaprosił do rozmowy kluby i szkółki piłkarskie

Prezydent zaprosił do rozmowy kluby i szkółki piłkarskie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Przedstawiciele środowiska piłkarskiego ze Skarżyska-Kamiennej zostali zaproszeni przez Prezydenta Miasta do rozmowy na temat współpracy, potrzeb i planów. Głównymi punktami spotkania, które odbywało się 15 maja w Urzędzie Miasta, były: wymiana oczekiwań co do dostosowania bazy sportowej oraz dyskusja o zakresie modernizacji stadionu piłkarskiego.

Do udziału w spotkaniu Prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki zaprosił przedstawicieli klubów i szkółek piłkarskich z terenu miasta. Wzięli w nim udział także: zastępcy Prezydenta Miasta: Iwona Jeziorska i Konrad Wikarjusz, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Janusz Sztompke oraz naczelnicy wydziałów merytorycznych Urzędu Miasta.

Rozmawiano między innymi o modernizacji boiska treningowego na Rejowie, które mogłoby stanowić bazę szczególnie dla szkółek piłkarskich. Była mowa też o współpracy przy opracowywaniu nowego harmonogramu wynajmowania hali sportowej czy boiska Orlik, by uwzględniał on potrzeby wszystkich zainteresowanych podmiotów. Przedstawiciele środowiska piłkarskiego, wspólnie z gospodarzami miasta, dyskutowali także o obiekcie Granatu i wzajemnych oczekiwaniach co do zakresu stadionu piłkarskiego.

– To spotkanie było niezbędne. Jak wynikało z dyskusji, nikt dotychczas nie konsultował w takim zakresie ze środowiskiem piłkarskim planów zarówno na szkolenie młodzieży , jak i koncepcji zagospodarowania stadionu piłkarskiego – podsumował prezydent Arkadiusz Bogucki.

Spotkanie zakończyło się deklaracją organizacji cyklicznych spotkań w takim gronie, by uściślać dalszą współpracę, szczególnie w zakresie rozbudowy bazy sportowej w mieście.

Prezydent Skarżyska-Kamiennej do udziału w spotkaniach na temat wzajemnej współpracy będzie systematycznie zapraszał przedstawicieli różnych środowisk. W najbliższym czasie odbędą się spotkania m.in. z Radami Osiedli, zarządcami nieruchomości, czy organizacjami pozarządowymi.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl