18.1 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacje31-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej usiłował zabójstwo

31-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej usiłował zabójstwo

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Usiłowanie zabójstwa to zarzut, jaki usłyszał w sobotę 31-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Bijąc po całym ciele doprowadził do poważnych obrażeń 29-latka, który w stanie zagrożenia życia znajduje się w szpitalu.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. Finalnie grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

W ubiegłą środę, w jednym ze skarżyskich domów odnaleziono nieprzytomnego 29-letniego mieszkańca tego samego lokalu. Mężczyzna miał na ciele obrażenia świadczące, że mógł zostać pobity. W stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala, gdzie przebywa do dziś. Sprawą zajęli się policjanci, którzy ustalili z kim, pokrzywdzony przebywał w ostatnim czasie. W czwartek zatrzymali 19-letnią kobietę oraz mężczyzn w wieku 30 i 33 lat, mających związek ze sprawą. Na wolności przebywał jeszcze 31-latek typowany jako główny sprawca pobicia. W trakcie czynności śledczy ustalili, jaki udział w zdarzeniu miały poszczególne osoby. Trójka zatrzymanych usłyszała zarzuty nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w stanie zagrażania życia, za co grozi do trzech lat więzienia. Dodatkowo 19-latka i 30-latek odpowiedzą za zacieranie śladów przestępstwa. To czyn zagrożony karą nawet pięcioletniego pozbawienia wolności. Wszyscy podejrzani zostali objęci policyjnymi dozorami.

W piątek w ręce kryminalnych trafił 31-latek odpowiedzialny za uszkodzenia ciała pokrzywdzonego mężczyzny. Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Do zarzucanego czynu się nie przyznał. Odmówił też składania wyjaśnień. W sobotę stanął przed sądem, gdzie został wobec niego orzeczony środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnienie tego rodzaju przestępstwa podejrzanemu grozić może nawet dożywotni pobyt za kratami.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl