18.1 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSkarżysko-KamiennaTurniej Piłki Nożnej MOS-ów i MOW-ów

Turniej Piłki Nożnej MOS-ów i MOW-ów

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W środę 6 czerwca br. w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych przy ul. Legionów 131 w Skarżysku — Kamiennej odbył się Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii i Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.

Do udziału w rozgrywkach zgłosiły się drużyny: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim, MONAR LUTA – Ośrodek Leczenia Terapii i Rehabilitacji Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Lutej, AMOW – Akademicki Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Podzamczu oraz drużyna gospodarzy MOW ze Skarżyska – Kamiennej. W wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność Ośrodka oraz przyjaciele placówki.

Władze powiatu skarżyskiego reprezentowali:  Katarzyna Bilska- Wicestarosta Skarżyski, Cezary Błach – Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego oraz Renata Pacek- Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji, Kultury, Sportu
i Turystyki. 

Wszystkich zgromadzonych oraz drużyny biorące udział w imprezie powitał Dyrektor placówki – Artur Szumielewicz, który wspólnie z zaproszonymi gośćmi życzył młodym zawodnikom udanej rywalizacji i jak najlepszych wyników w turnieju.

Na zakończenie imprezy zwycięzcom wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku – Kamiennej i Piotra Gadeckiego- Członka Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN.

Piotr Gadecki pogratulował zwycięskim drużynom i namawiał młodych zawodników do dalszego rozwijania piłkarskiego talentu.

I. miejsce zajęła drużyna MOW Ostrowiec. Kolejne miejsca przedstawiały się następująco:

II. miejsce: AMOW  Podzamcze

III. miejsce: Drużyna gospodarzy ZPRW 1

IV. miejsce: MONAR LUTA

V. miejsce: ZPRW 2

Nagrodzeni zostali również wyróżniający się zawodnicy. Na strzelca turnieju został wybrany Marcel Zielecki z AMOW Podzamcze. Zawodnikiem turnieju okazał się Drążyk Sebastian z MOW Ostrowiec. Najlepszym bramkarzem turnieju został Wiktor Wójcik z ZPRU Skarżysko.

Turniej piłki nożnej MOS-ów i MOW-ów powrócił po kilku latach przerwy. Organizatorzy mają nadzieję na cykliczny charakter turnieju, który na stałe wpisze się w kalendarz imprez. Dzięki nowemu boisku wielofunkcyjnemu będzie możliwość organizowania tego typu rozgrywek sportowych dla młodzieży. Obiekt ten wykonany przez Powiat Skarżyski w ramach środków pozyskanych z programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2022, został otwarty w październiku 2023 r.

Turniej dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń a dla młodzieży był okazją do wspólnej zabawy i integracji.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl