12.7 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaWłamywacz multirecydywista za kratami

Włamywacz multirecydywista za kratami

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Nawet 15 lat może spędzić w więzieniu 54-latek z gminy Skarżysko – Kościelne zatrzymany w poniedziałek przez policjantów. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do jednego ze skarżyskich warsztatów samochodowych. Jego łupem padły amortyzatory, koła oraz inne części samochodowe. Straty jakie spowodował swoim działaniem sięgnęły prawie 5000 złotych.

W niedzielę 47-letni właściciel skarżyskiego warsztatu samochodowego zawiadomił miejscowych policjantów o kradzieży z włamaniem. Tego samego dnia, wczesnym rankiem ktoś włamał się do firmy i ukradł nowe amortyzatory, koła, felgi oraz inne części samochodowe. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę blisko 5000 złotych. Kryminalni szybko nabrali podejrzeń co do sprawcy. W poniedziałek „odwiedzili” doskonale znanego im 54-latka zamieszkującego aktualnie w gminie Skarżysko – Kościelne.

Kiedy policjanci weszli na posesję, mężczyzna zajęty był rozładunkiem swojego samochodu. Szybko okazało się, że wypakowuje przedmioty, które ukradł dzień wcześniej z warsztatu w Skarżysku. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione mienie oraz ubranie, w którym działał włamywacz. Sprawca przestępstwa trafił do celi w komendzie.

We wtorek 54-latek  usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, której dopuścił się w warunkach tzw. multirecydywy. Następnie został doprowadzony do prokuratury. Tam zapadła decyzja o objęciu go policyjnym dozorem. Mężczyźnie grozi nawet piętnaście lat pozbawienia wolności.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Olek Głowacki
Olek Głowacki
Dziennikarz wSkarzysku.pl | e-mail: aleksander.glowacki@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl