30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaKulturaMuzykaLato w Filharmonii Świętokrzyskiej

Lato w Filharmonii Świętokrzyskiej

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Już 12 lipca rusza kolejna, XIII edycja muzycznego wydarzenia wakacji – “Lato w Filharmonii Świętokrzyskiej”. Do 23 sierpnia w każdy piątek na dziedzińcu filharmonii będą organizowane koncerty. Cykl rozpocznie się z przytupem – połączeniem muzyki źródeł z nowoczesnym brzmieniem, dopełnione artystyczną formą tańca. W pierwszym koncercie usłyszymy utwory z autorskiej płyty “Taterki” Basi Giewont oraz kilka muzycznych niespodzianek.

12 lipca 2024, godz.19.00, dziedziniec

XIII LATO W FILHARMONII FOLKTRONIKA – HALNY TOUR

Muzyka inspirowana folklorem i kulturą góralską dopełniona artystyczną formą tańca.

BASIA GIEWONT – wokalistka, autorka tekstów, aktorka teatralna i musicalowa. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, magister kryminologii UW. Laureatka nagrody Trójki PR na 59. Festiwalu w Opolu i Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Edith Piaf. Współpracowała z Adamem Sztabą przy albumie “Moje Pocieszenie”, nagrała duet z Grzegorzem Turnauem na płytę “Fabryka klamek”. Współpracowała również z Andrzejem Poniedzielskim czy Stanem Breckenridgem. Występowała w musicalu “Legalna blondynka”, na deskach Teatru Roma wcielając się w główne role w musicalu “Piloci” oraz “Aida”. Obecnie występuje u boku Nataszy Urbańskiej w Teatrze Buffo, a także w Rampie i Capitolu.

KORNELIUSZ FLISIAK – pianista, pedagog, aranżer i producent muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje z artystami polskiej sceny muzycznej.
KAJETAN ADAMCZYK – perkusista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie perkusji oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku: Animacja Społeczno-Kulturowa. Uczestniki warsztatów perkusyjnych, m.in. International Summer Jazz Academy. Nauczyciel perkusji w prywatnej szkole muzycznej. Koncertuje z cenionymi zespołami grającymi jazz, rock, hip-hop, muzykę klubową.

ADAM SOROCZYŃSKI – zakopiański choreograf, Dyrektor Artystyczny i tancerz grupy Rox Dance Studio. Specjalizuje się w tańcach street dancowych. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Antoniego Kenara oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Po studiach otrzymał miejsce na Rezydencji Artystycznej w Tokio.

kup bilet on-line

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl