20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjePetardy i fajerwerki w sylwestra. Jak strzelać bezpiecznie?

Petardy i fajerwerki w sylwestra. Jak strzelać bezpiecznie?

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Za kilka dni przywitamy nowy rok. Sylwester to jedno z największych i najbardziej hucznych świąt obchodzonych na całym świecie. Aby uświetnić jego przyjęcie, wiele osób decyduje się na zakup i odpalenie petard. To jednak forma rozrywki, która niesie za sobą pewne ryzyko i nie powinniśmy jej lekceważyć.

Petardy to nic innego jak materiały pirotechniczne. Z tą różnicą jednak, że po wybuchu, teoretycznie nie czynią szkód, a emitują jedynie hałas i efekt świetlny (chociaż ten niekoniecznie). Fajerwerki są dostępne w różnych rozmiarach i rodzajach, od małych sztucznych ogni po duże, wielopłatkowe fajerwerki. Petardy możemy odpalać z rąk lub ze specjalnych urządzeń, takich jak lonty, race czy kominki.

Należy jednak pamiętać, że strzelanie petardami wymaga ostrożności i odpowiedzialności. Przede wszystkim należy zapoznać się z instrukcją obsługi i przestrzegać jej zaleceń. Petardy należy odpalać z bezpiecznej odległości od ludzi, zwierząt i budynków oraz unikać ich trzymania w rękach po odpaleniu. Nie wolno ich też odpalać w pobliżu pojazdów, instalacji elektrycznych czy gazowych.

Petardy są też potencjalnym źródłem pożaru, dlatego należy pamiętać o ich bezpiecznym przechowywaniu i nie odpalać ich w miejscach, gdzie istnieje ryzyko pożaru. Nie należy też odpalać petard w miejscach, gdzie jest to zabronione, takich jak hotele, kina czy budynki użyteczności publicznej.

Strzelanie petardami to forma rozrywki, która może być bezpieczna i przyjemna, pod warunkiem że przestrzega się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W Skarżysku impreza sylwestrowa praktycznie jak co roku odbędzie się na placu Staffa, za Miejskim Centrum Kultury. I chociaż na plakacie reklamującym wydarzenie nie znajdziemy informacji o fajerwerkach, to one i tak się pewnie pojawią.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Olek Głowacki
Olek Głowacki
Dziennikarz wSkarzysku.pl | e-mail: aleksander.glowacki@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl