17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaSkarland Kollabo wraca po 8 latach!

Skarland Kollabo wraca po 8 latach!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Osiem lat. Tyle przyszło nam czekać na nowy kawałek wydany jako Skarland Kolabo. Wydawało się, że akcja z 2014 roku była jednorazowym strzałem i nie przyjdzie nam usłyszeć kolejnego kawałka, stworzonego wspólnie przez Skarżyskich raperów.

Nie wiemy co spowodowało reaktywację. Niewiele informacji możemy też wyczytać na profilu Xeyosa na Facebooku, ale niezależnie od przyczyn mamy przyjemność przesłuchać nowego kawałka nagranego tym razem przez 12 raperów.

Skarland Kolabo 2014. Podejście pierwsze i jak się okazuje nie ostatnie

Jak czytamy w opisie klipu na kanale Efekt Paktu na YouTube, we wrześniu 2013 r. na profilu skarżyskiej sceny hiphopowej założonym i prowadzonym przez Ogasa przewinął się temat nagrania possecuta, jego inicjatorem był Peo z BezBeki. Pomysł chwycił i przez kolejne tygodnie trwała praca nad projektem.

Nad całością przedsięwzięcia czuwał Ogas, prowadzący profil SkarlandHH raper i organizator imprez, reprezentujący składy Efekt Paktu, WerSyFikacja, Efekt Wujka Karola. Poza zapleczem i ogarnianiem całego projektu użyczył też domowego studia, w którym nagrano większość wokali.

Finalnie 23 raperów wrzuciło swoje zwrotki na bit autortwa Xeyosa, do którego instrumenty dograł Mikesh z grupy muzycznej SIE. Wstępnie ścieżki złożył Szaman. Za mix i mastering natomiast odpowiadało kieleckie studio Weed & Brews. Teledysk zmontował Karol Majewski, a efekt pracy wszystkich osób wymienionych powyżej możecie zobaczyć na tym klipie:

Wokale: Peo, Tołt, Kula, Szaman, Ogas, Max, Fox, Szef, Szpaku, SenQ, Herod1987, Esgie, Młody, Golab, Rylu, SueK M16, Klapton, Deote, MłodyMacieja, Kawkin, Roger, Apachio, Madmen
Muzyka: Xeyos, Mikesh

Skarland Kollabo 2022. Czy to udany comeback?

O drugiej edycji dowiedzieliśmy się z facebookowego profilu Xeyosa. Raperów w tej edycji było o wiele mniej niż przy pierwszym kawałku, ale nazwiska się powtarzają. Wokal nagrali Szaman, Kula, Max, Jotu Fabek Szuszul, Tołt, Fox, Szef, Golab, Kawon, Moka-T, Ogas i Herodsky. Muzykę przygotował Xeyos, a za cuty odpowiadał Szpaku.

Dzięki chłopakom wymienionym powyżej, po 8 latach przyszło nam usłyszeć kolejną edycję projektu Skarland Kollabo 2023. Skarżyscy MC ponownie spotkali się na jednym bicie, a efekty ich pracy możecie usłyszeć w klipie poniżej. Czy to udany comeback? Naszym zdaniem tak.

Opracowano na podstawie profilu Youtube Xeyosa, Facebook fanpage Xeyosa i profilu Youtube Efekt Paktu.
Foto pochodzi z klipu Skarland Kollabo 2023 na Youtube.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl