30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaZ powiatuBliżyn Wybuch butli z gazem w Bliżynie!

[AKTUALIZACJA] Wybuch butli z gazem w Bliżynie!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Jak podaje fanpage Skarżysko 998 na portalu Facebook, w Gminie Bliżyn doszło do wybuchu butli z gazem. Informację te potwierdził oficer prasowy KP PSP Skarżysko-Kamienna.

Do wybuchu 11-kilogramowej butli z LPG doszło w baraku położonego przy ul. Kościuszki, to droga prowadząca do zalewu w Bliżynie. Po dojeździe zastępu OSP Bliżyn okazało się, że w części budynku zawaliła się jedna ze ścian i częściowo dach.

W chwili wybuchu w domu przebywało 7 osób. Większość z nich nie odniosła obrażeń. Jedynie 74-letni mężczyzna doznał poparzeń. Z zawalonego domu został wyniesiony przez sąsiadów. Pomocy udzielił mu przybyły na zdarzenie Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu obecny był patrol policji i jedna policyjna grupa operacyjna, zespół ratownictwa medycznego i 3 zastępy straży pożarnej: jednostki ratowniczo-gaśnicze z Powiatowej Straży Pożarnej Skarżysko-Kamienna i OSP KSRG Bliżyn, dodatkowo na miejscu był również Pogotowie Energetyczne, wójt gminy Bliżyn, pracownik Gminnego Zarządzania Kryzysowego, kierownik gminnego GOPS-u.

Celem oceny budynku pod względem stanu technicznego na miejsce dojechał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Po weryfikacji stanu technicznego cały budynek został wyłączony z użytkowania.

Z uwagi na prowadzenie czynności prokuratura i biegłego sądowego w zakresie pożarnictwa, niestety nie znamy przypuszczalnej przyczyny zdarzenia. Prócz prawdopodobnego rozszczelnienia i wybuchu mieszaniny gazów, prokuratura bierze pod uwagę również inne przyczyny.

Źródło i foto: Skarżysko 998, KP PSP Skarżysko-Kamienna

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl