21.9 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 20 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaNawet dziesięć lat więzienia dla 24-letniego skarżyszczanina

Nawet dziesięć lat więzienia dla 24-letniego skarżyszczanina

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

O kradzież z włamaniem do magazynu przeładunkowego podejrzany jest 24-letni skarżyszczanin. Łupem włamywacza padł telewizor warty 3000 złotych. W piątek mężczyzna zgłosił się do komendy, został zatrzymany i usłyszał zarzut. Policjanci wcześniej odzyskali skradziony odbiornik. Teraz mężczyźnie grozi nawet dziesięć lat więzienia.

Skarżyscy policjanci prowadzili sprawę kradzieży z włamaniem do magazynu przeładunkowego jednej z miejscowych firm. Do zdarzenia doszło w połowie lutego, a łupem włamywacza padł telewizor warty 3000 złotych. Trop zaprowadził stróżów prawa do mieszkania 24-latka ze Skarżyska. Tam zabezpieczyli dwie pary obuwia. Jak się okazało w jednej z nich, działał rabuś podczas włamania. Skradziony telewizor funkcjonariusze odnaleźli w lombardzie. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że podejrzewany mężczyzna pracuje poza miejscem zamieszkania.

Jego zatrzymanie pozostawało więc tylko kwestią czasu. W piątkowe popołudnie 24-letni skarżyszczanin, wiedząc, że jest w zainteresowaniu policjantów, zgłosił się do skarżyskiej komendy. Został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Wyjaśnił, że w przeszłości przez kilka dni pracował na rzecz właściciela firmy, do której się włamał. Jego zdaniem został oszukany podczas wypłaty wynagrodzenia za pracę, postanowił więc sam uregulować należną zapłatę.

Niebawem podejrzany 24-latek stanie przed sądem. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi mu nawet dziesięcioletni pobyt za więziennym murem.

Opr. JG

źródło: KPP w Skarżysku-Kamiennej

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl