15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSpołeczeństwoBezpłatna prelekcja „FASD – jak zorganizować sieć wsparcia w środowisku lokalnym?” –...

Bezpłatna prelekcja „FASD – jak zorganizować sieć wsparcia w środowisku lokalnym?” – zapraszamy

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Zapraszamy na prelekcję „FASD – jak zorganizować sieć wsparcia w środowisku lokalnym?”, która odbędzie się 24 listopada 2023 r. O godz. 10.30 w PATIO Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Już od pięciu lat Gmina Skarżysko-Kamienna aktywnie realizuje kampanię CIĄŻA BEZ ALKOHOLU. Co roku staramy się zaprosić do nas specjalistę w temacie spektrum alkoholowego zespołu płodowego wierząc, że wymiana wiedzy i doświadczeń pozwoli nam na to, byśmy mogli być coraz bardziej skuteczni w pracy z dzieckiem, a czasem już osobą dorosłą ze spektrum FASD.

Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedziała p. Katarzyna Dyląg – specjalistka pediatrii. Od początku swojej drogi zawodowej związana z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie. Pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Patofizjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Katedry Pediatrii Krakowskiej Akademii im. A. Frycza-Modrzewskiego. Członkini zespołu Centrum Kompleksowej Diagnostyki FASD przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika. Współzałożycielka grupy roboczej opracowującej polskie kryteria diagnostyczne dla FASD.

W programie znajdą się takie zagadnienia, jak:

  1. FASD (spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych) – częsty, choć ukryty problem- patofizjologia, epidemiologia, nomenklatura.
  2. FASD na osi życia pacjenta – jakie objawy mogą wskazywać na rozpoznanie FASD w zależności od wieku pacjenta.
  3. Formy pomocy – jak zorganizować sieć wsparcia w środowisku lokalnym.

Osoby zainteresowane udziałem w prelekcji proszone są o wypełnienie i przesłanie karty zgłoszeniowej (do pobrania TUTAJ) do 21 listopada 2023 r. na adres: a.perkowska@um.skarzysko.pl lub dostarczenie wypełnionej karty do Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej, ul. Sikorskiego 18, pok. 15.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 41 25 20 518.

Udział w prelekcji jest bezpłatny.

Wydarzenie jest finansowane ze środków gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023.

DO POBRANIA:
WZÓR KARTY ZGŁOSZENIOWEJ

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl