20.7 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieInwestycjeOd 26 lutego basen będzie zamknięty

Od 26 lutego basen będzie zamknięty

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w związku rozpoczęciem zadania pn. „Przebudowa i modernizacja pływalni miejskiej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Spółdzielczej 19” Kryta Pływalnia będzie otwarta do 25 lutego 2024. Od poniedziałku 26 lutego obiekt zostanie zamknięty na czas modernizacji.

Jak zmieni się skarżyski basen?

Hala basenowa posiadać będzie zmodernizowaną nieckę, z podziałem na 4 tory i część pomocniczo-rekreacyjną (nauka pływania z akcesoriami wodnymi typu masaż karku) oraz dobudowaną część rekreacyjną.

W strefie rekreacyjnej znajdować się będą brodziki dla najmłodszych, 2 plaże z leżakami oraz dwa jacuzzi dla 6-8 osób. Największą atrakcją obiektu będzie zewnętrzna zjeżdżalnia, do której wybudowany będzie oddzielny basen bezpieczeństwa.

Zaplanowana została także strefa uzdrowiskowa z saunami i grotą solną dla 8 osób, gabinetem zabiegowym przystosowanym do wykonywania zabiegów na mokro z natryskiem typu walk in. W strefie tej zaplanowano oczko z zimną wodą i schładzające natryski z wiaderkami oraz leżaki/ławki. W uzupełnieniu programu strefy uzdrowiskowej zaprojektowano małe studio fitness.

Powstanie także część administracyjna.

Obiekt pozbawiony będzie barier architektonicznych i będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zagospodarowany będzie też teren przed pływalnią. Powstanie otwarta przestrzeń rekreacyjna, z przeznaczeniem na codzienną aktywność i odpoczynek mieszkańców: pojawi się strefa relaksu z leżakami i hamakami, strefa treningu plenerowego np. yoga, pilates oraz strefa sportu bezpośredniego – pomiędzy pływalnią a budynkiem szkoły zaplanowano boiska do crossminton’a.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl