16.4 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaZ powiatuBliżynAndrzejki w SP Mroczków

Andrzejki w SP Mroczków

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

25 listopada w Mroczkowskiej Szkole Podstawowej odbywały się Andrzejki. To była całodniowa impreza, podczas której bawiły się wszyscy uczniowie od klasy 0 do ósmoklasistów. Były słodkości, wróżby, zabawy i konkurs na najlepsze andrzejkowe przebranie.

Dzień rozpoczęły klasy 0-3 słodkościami. Rada rodziców przygotowała bufet z pysznmi ciastami, lizakami, batonami, chrupkami i napojami. Cała zabawa natomiast odbywała się w pięknie udekorowanej i oświetlonej kolorowymi światłami sali, gdzie uczniów witały starsze koleżanki z klasy VIII. To przedstawicielki Szkolnego Samorządu Uczniowskiego razem z ich opiekunem, panią Katarzyną Chrzanowską.

„W wigilię św. Andrzeja wszyscy wróżymy sobie – zgadujemy, co los przyniesie mnie i tobie”- pod takim hasłem z tradycją andrzejkowych wróżb, zapoznały dzieci koleżanki ze starszych klas.

Wspaniała zabawa rozpoczęła się od wróżby z czarodziejską kulą. Zabawy oraz wróżby  przygotowane przez Mariolę OkłęBeatę Woźniak i Halinę Fidor: magiczne liczby, żywioły, serduszka z imionami, ustawianie butów, rzut monetą, pływające słomki z imionami, przebiegały w magicznej atmosferze. Na koniec, każdy uczestnik zabawy otrzymał balonik z zamkniętą w środku wróżbą, którą odczyta dopiero w wigilię imienin Andrzeja.

Później przyszedł czas na zabawę starszych klas. Forma wróżb była podobna do tych dla ich młodszych kolegów, ale starsi uczniowie dzień zakończyli dyskoteką.

Był też konkurs na andrzejkowe przebranie. Pięknie prezentowały się Zuzia Giermakowska, Zuzia Redzynia, Weronika Szymoniak i Pola Połeć z klasy pierwszej, Julka Adamczyk, Wiktor Supernat, Marta Gruszczyńska i Oliwia Pela z klasy drugiej oraz Amelka Kwapisz, Maja Potępa i Julka Zagulska z klasy trzeciej i Natalia Stęplowska oraz Agata Półtorak z klasy piątej. 

Więcej zdjęć z tego wydarzenia możecie obejrzeć na stronie Gminy Bliżyn.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl