18.1 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaSportPiłka NożnaMarszałek województwa zwiększy wkład finansowy w Koronę Kielce

Marszałek województwa zwiększy wkład finansowy w Koronę Kielce

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Kielecka Korona będzie promować województwo świętokrzyskie. Klub podpisał umowę dotyczącą promocji. Do końca 2023 roku otrzyma 600 tyś. złotych.

Umowa została podpisana pomiędzy prezesem Zarządu Klubu Korona Kielce Łukaszem Jabłońskim a przedstawicielami województwa świętokrzyskiego, marszałkiem Andrzejem Bętkowskim oraz wicemarszałkiem Markiem Bogusławskim. W uroczystości brał także udział radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Sławomir Gierada, który jest jednocześnie członkiem Zarządu Klubu Korona S.A

Fot: Urząd Wojewódzki

Duża marka będzie wizytówką województwa.

Korona Kielce po wywalczeniu awansu do Ekstraklasy stała się bardziej popularna. Kibice z chęcią przychodzą na stadion oglądać swoich ulubieńców w akcji. Piłka nożna stała się jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Polsce. Kielecka Korona jest marką rozpoznawalną w całej Polsce, a jej mecze są coraz bardziej popularne zarówno w telewizji, jak i na stadionie.

– Cieszę się, że kontynuujemy naszą współpracę z Koroną Kielce. Zdajemy sobie sprawę z tego, że klub, który promuje nasze województwo, powinien być może otrzymać od samorządu województwa większą kwotę wsparcia, ale musimy mieć też świadomość wielości innych zadań, które realizuje samorząd. Wykorzystujemy marketing sportowy do promowania regionu, bo choć nasze województwo nie jest duże, jednak ma w sporcie istotne osiągnięcia. Tego rodzaju osiągnięciami może się poszczycić Korona Kielce, która po przerwie powróciła do Ekstraklasy.

– Podpisana dziś umowa opiewa na 600 tysięcy złotych; 200 tysięcy wyasygnujemy z budżetu w tym roku, zaś 400 tysięcy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Myślę, że nasza współpraca będzie kontynuowana w kolejnych kwartałach roku 2023.

Andrzej Bętkowski podczas uroczystości podpisania umowy

Umowa przewiduje wykorzystanie wizerunku piłkarzy do promowania województwa świętokrzyskiego i jego atrakcji turystycznych. Na koszulkach piłkarzy ma także znaleźć się herb województwa. Media klubowe będą także działać w promocji miasta i województwa.

– Bardzo cieszy fakt, że klub jest w Polsce rozpoznawalny, bo przez to rozpoznawalny jest również nasz region. Dzięki podpisanej umowie województwo świętokrzyskie będzie jeszcze bardziej widoczne i wykorzystując marketing sportowy, będziemy mogli pokazywać najpiękniejsze zakątki regionu.

– Ale cieszy również to, że Korona Kielce jest nie tylko profesjonalnym klubem piłkarskim, lecz też klubem bardzo zaangażowanym w szkolenie dzieci i młodzieży. W dzisiejszych czasach najmłodsi mnóstwo czasu spędzają przed laptopami, tabletami lub z telefonami w ręku, szerzy się otyłość i związane z nią schorzenia więc zajęcia sportowe, które zapewnia Korona Kielce dzieciom i młodzieży są nie do przecenienia.

Wicemarszałek Marek Bogusławski

Fot: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl