21.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaKulturaMuzyka18 grudnia w Suchedniowskiej Kuźnicy usłyszymy NIRVANE!

18 grudnia w Suchedniowskiej Kuźnicy usłyszymy NIRVANE!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

To będzie drugi wieczór z cyklu „Wielki Koncert zorganizowany w sali kinowej Ośrodka Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie. 18 grudnia o godz. 19:00, w najlepszych możliwych warunkach obejrzymy wspólnie koncert NIRVANA — MTV Unplugged in New York. WSTĘP WOLNY!

Rok 1993. Rok, którego część z Was zapewne nie pamięta, bo jeszcze wtedy nie było Was na świecie. Ci, którzy byli, pamiętają te czasy jako okres budzącej się do życia i wielkiego skoku Doliny Krzemowej. Pierwszego koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Jeleniej Górze odnotowano +17*C w styczniu, a Waldemar Pawlak został premierem RP. „W świecie” było nie mniej ciekawie: premierę miał procesor Intel Celeron, na ekrany kin wprowadzono Park Jurajski i Listę Schindlera, Colin Jackson pobił Rekord Świata w biegu na 110 m przez płotki, a Prezydentem USA został kolega Moniki Levinski (który palił trawę, ale się nie zaciągał)… Każdy z Was teraz myśli: Niemożliwe! Przecież to było tak niedawno! A jednak 29 lat temu!!! Jakże zwodniczy jest ludzki umysł, jakże potrafi płatać figle!

Ten figlarny 1993 roku dał nam jeszcze jedno Wspaniałe Wydarzenie, nie wiadomo tylko czy było wspanialsze dla nas, czy dla telewizji, która od tego dnia już nie była taka sama. Otóż w listopadzie tego roku telewizja MTV zarejestrowała wydarzenie muzyczne, którego kaliber w tamtych czasach był porównywany tylko z wielkim powrotem Elvisa w 1969 roku i jego spektakularnym show „Elvis” dla stacji NBC. Tego dnia w studiach telewizyjnych SONY swój MTV Unplugged Live in New York nagrała NIRVANA. Koncert zarejestrowany i wydany potem na kasetach, płytach CD i DVD stał się ikonicznym wydarzeniem w dziale „rozrywka”. Legenda grunge’u (swoją drogą Nirvana została legendą po 4 latach kariery) złamała te wszystkie stereotypy, wywróciła poprawność tworzenia telewizyjnego show i położyła kamień węgielny pod całą swobodę przekazu artystycznego, który mamy dziś.

Pamiętacie to? Ten fascynujący spektakl z centralnie umieszczoną sceną, świecami, kwiatami i muzykami palącymi papierosy podczas koncertu? Nie?! Będzie zatem okazja przypomnieć sobie to wydarzenie i to w fantastycznych warunkach. Zapraszamy w niedzielę 18 grudnia o godz. 19:00 na drugi wieczór z cyklu „Wielki Koncert”, gdzie w sali kinowej Kina Kuźnica, w najlepszych możliwych warunkach wizji i fonii obejrzymy wspólnie koncert Nirvana – MTV Unplugged in New York. Wyciągnijcie z szafy swoje flanelowe koszule i podziurawione swetry, załóżcie glany albo trampki i przyjdźcie zobaczyć co ten 1993 rok nam dał na zawsze!

W klimat koncertu wprowadzi nas Łukasz Maciejczyk.
Plakat promujący wydarzenie wykonał Łukasz Kutwin.

Źródło i opracowanie: Gmina Suchedniów

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl