30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaZatrzymali ich w samo południe

Zatrzymali ich w samo południe

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W piątkowe południe kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 – lat. W chwili zatrzymania obaj panowie posiadali przy sobie po 12 gramów zakazanych prawem substancji.

W mieszkaniu zajmowanym przez 24-latka policjanci znaleźli jeszcze blisko 68 gramów nielegalnych substancji. Bilans realizacji policjantów to zabezpieczone ponad 90 gramów zakazanych prawem substancji, które trafiły do policyjnego laboratorium. Funkcjonariusze z kieleckiej komendy  zwalczający przestępczość narkotykową pracując nad jedną ze spraw w piątkowe południe, zatrzymali dwóch mężczyzn 24 i 25-latka. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Kielc.

Młodszy z zatrzymanych w swojej bieliźnie przechowywał 8 gramów suszu, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana i blisko 4 gramy mefedronu. Starszy z mężczyzn w kieszeni kurtki posiadał blisko 10 gramów suszu i 2 gramy białego proszku. Wstępna analiza wykazała, te same substancje zabronione co u młodszego z zatrzymanych. Na tym jednak kłopoty 24-latka się nie zakończyły, bowiem w mieszkaniu, które wynajmował policjanci znaleźli ponad 40 gramów białego proszku i blisko 25 gramów suszu.

Ujawnione przez policjantów w mieszkaniu mężczyzny substancje wstępnie okazały się być mefedronem  i marihuaną. Obaj panowie zastali zatrzymani, a zabezpieczone substancje trafiły do badań. 24-latkowi przyjdzie odpowiedzieć za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co polskie prawo przewiduje kare do 10 lat pozbawienia wolności.  Jego 25-letni znajomy zmierzy się odpowiedzialnością za podsiadanie zakazanych prawem substancji, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl