22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeUwaga na oszustwa w internecie

Uwaga na oszustwa w internecie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W trakcie minionego weekendu do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących oszustw podczas zakupów przez Internet. W wyniku działania sprawców 45-latek stracił ponad 2000 złotych, 39- latek 1000 złotych, a 45-latek blisko 900 złotych.

Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy, że podczas zakupów w sieci należy zachować ostrożność i rozwagę. Dzisiejsze zakupy w dużej mierze przeniosły się do Internetu. Warto poświęcić kilka chwil po to, aby dowiedzieć się coś więcej na temat sprzedającego. Przede wszystkim nie dajmy się zwieść okazji, pod którą bardzo często kryje się oszustwo. Lepiej stracić niepewną okazję, niż raz dać się oszukać.

W miniony weekend do starachowickiej komendy zgłosiło się kilka osób, które poinformowały mundurowych o oszustwach na ich szkodę. Z relacji 45-letniego mężczyzny wynikało, że za pomocą portalu sprzedażowego zakupił narzędzia. Po wpłaceniu ponad 2000 złotych na konto oferenta, kontakt z nim się urwał, a strona internetowa, na której znalazł narzędzia już nie istnieje. 

Kolejny z oszukanych to 39-latek, który zgłosił, że przez Internet zakupił głośniki. W trakcie realizacji transakcji został wprowadzony w błąd przez sprzedającego, przez co stracił 1000 złotych. Trzecim zgłaszającym był 45-latek, który miesiąc temu zakupił agregat malarski. Urządzenia jednak nie otrzymał, mimo że zapłacił za niego blisko 900 złotych. 

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl