Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W piątek 26 maja piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na wyjeździe z drużyną GKS Rudki, spotkanie rozegrane w ramach 30 kolejki spotkań Hummel IV ligi zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Po serii czterech zwycięstw z rzędu, ekipa Granatu Skarżysko pojechała powalczyć o kolejne punkty do Rudek. Zespół prowadzony przez trenera Pawła Jaworka w rundzie wiosennej spisuje się świetnie i wiadomo było, że zespół Granatu czeka ciężkie spotkanie. Gospodarze objęli prowadzenie w 18. minucie meczu po bramce Piotra Jedlikowskiego. Później Granat był bliski wyrównania, po dośrodkowaniu Wiktora Pluty, Karol Dudzik strzałem głową trafił w poprzeczkę, dobitka Adriana Uniata była minimalnie niecelna.

Jeszcze w pierwszej połowie Jedlikowski był bliski zdobycia drugiej bramki dla Rudek. W 76. minucie Michajło Łyczak został ukarany przez arbitra drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką i gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. Niestety podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego nie potrafili tego wykorzystać. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem GKS-u Rudki 1:0. Po tej porażce Granat spadł w tabeli na piąte miejsce, wyprzedziła go ekipa z Rudek.

– Straciliśmy bramkę już w 18. minucie po naszych błędach, później próbowaliśmy odrobić straty, ale nic nie chciało wejść. Pod względem piłkarskim nie zdaliśmy dziś egzaminu, przerwaliśmy zwycięską drogę, ale każda passa kiedyś się kończy. Poszukamy punktów w kolejnym spotkaniu z Neptunem Końskie – powiedział po meczu trener Bolesław Strzemiński. W 31. kolejce spotkań Granat zagra u siebie z Neptunem Końskie (niedziela 4 czerwca, godz. 17.00).

Źródło: Granat Skarżysko