30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieFelietonBieg charytatywny z udziałem mundurowych

Bieg charytatywny z udziałem mundurowych

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W sobotę nad zalewem w Nieskurzowie Starym odbyła się kolejna już edycja biegu charytatywnego „Baćkowice walczą z rakiem”. Organizatorzy, czyli szkolne koło wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Baćkowicach do współorganizacji wydarzenia zaprosili opatowskich mundurowych. Policjanci podczas festynu rozmawiali z jego uczestnikami na tematy związane z bezpieczeństwem oraz o służbie w Policji.

W minioną sobotę opatowscy policjanci wzięli udział w festynie charytatywnym zorganizowanym przez szkolne koło wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Baćkowicach. Wydarzenie odbywało się na terenie zalewu w Nieskurzowie Starym. Jego głównym celem była promocja bezpiecznego i zdrowego stylu życia. Policjanci rozmawiali z młodymi ludźmi o służbie w Policji, bezpieczeństwie w miejscach publicznych oraz w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa rowerzystów.

Najmłodsi mieli okazję do sprawdzenia znajomości znaków drogowych i zasad korzystania z jezdni przy wykorzystaniu pomocy dydaktycznych w postaci autochodzików. Z dorosłymi uczestnikami festynu mundurowi rozmawiali na temat szkodliwości alkoholu, wręczali również broszury profilaktyczne zawierające informacje pomocne w tym, gdzie należy szukać pomocy w przypadku popadnięcia w kryzys emocjonalny oraz zwracali uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przedstawiając założenia kampanii społecznej #RozmawiajReaguj. Dorośli mieli również okazję do wypróbowania alkogogli imitujących stan po spożyciu alkoholu.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl