15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieBezpieczeństwoPrzekazanie średnich samochodów gaśniczych dla OSP Suchedniów i OSP Ostojów.

Przekazanie średnich samochodów gaśniczych dla OSP Suchedniów i OSP Ostojów.

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

6 maja 2023 r. był szczególnie wyjątkowym dniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchedniowie i Ostojowie, a to za sprawą poświęcenia i przekazania dwóch średnich pojazdów gaśniczych dla tych jednostek.

Uroczystość przekazania pojazdów odbyła się na placu zewnętrznym w Ośrodku Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie. Przebiegała zgodnie z ceremoniałem strażackim. Jej oficjalną część rozpoczął dowódca uroczystości druh Mateusz Spadło od złożenia meldunku na ręce Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, a zarazem Wice Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druha Andrzej Bętkowskiego. Po przyjęciu meldunku nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt z odegraniem hymnu narodowego.   

Następnie głos zabrał wójt miasta i gminy Suchedniów pan Cezary Błach, który pełniąc rolę gospodarza, powitał wszystkich przybyłych zaproszonych gości oraz sympatyków pożarnictwa. W swoim wystąpieniu nawiązał, że zakup i przekazanie pojazdów gaśniczych nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu instytucji, ludzi dobrej woli  i sponsorów.

W uroczystościach wśród znamienitych gości znaleźli się przedstawiciele rządu w osobie sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki pani Anny Krupki, przedstawicieli parlamentu posła RP pani Agaty Wojtyszek oraz senator RP pana Jarosława Rusieckiego, przedstawicieli władz wojewódzkich Marszałka Województwa Świętokrzyskiego pana Andrzeja Bętkowski oraz pani Marii Zuby doradcy wojewody świętokrzyskiego.

Przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach w osobie zastępcy świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Marcina Machowskiego i Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej mł. bryg. Marcina Jasińskiego. Kapelana skarżyskich strażaków ks. prałata Jerzego Karbownika oraz proboszcza parafii w Suchedniowie ks. kanonika Marka Migalskiego.

W uroczystościach brały również udział pododdziały złożone z druhen i druhów z OSP Suchedniów i Ostojów, poczty sztandarowe, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i zakładów pracy oraz lokalni mieszkańcy miasta i gminy Suchedniów. Kulminacyjnym momentem uroczystości było odczytanie aktu przekazania pojazdów i wręczenia kluczyków, czego dokonali zaproszeni goście, gratulując druhom nowych samochodów i podziękowali za całokształt ich  pracy. Poświęcenia pojazdu dokonali obecni kapłani.

Kolejny punkt uroczystości stanowiły przemówienia okolicznościowe zaproszonych gości. Przemówienia nawiązywały do jej charakteru, podkreślając poświęcenie, zaangażowanie i rolę strażaków, jaką odgrywają w lokalnym środowisku. Na zakończenie głos zabrali dwaj druhowie z OSP Suchedniów i Ostojów, którzy podziękowali  wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu pojazdów.

Gratulując strażakom z OSP Suchedniów i Ostojów nowych pojazdów mamy nadzieję, że  przyczynią się one  do podwyższenia gotowości operacyjnej, poprawy warunków pracy strażaków i skuteczności w działaniu.

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Kuźdub –  KP PSP Skarżysko-Kamienna

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl