20.7 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieInwestycjeSamorząd Powiatu Skarżyskiego wyremontuje kolejne dwie drogi - w Bliżynie i w...

Samorząd Powiatu Skarżyskiego wyremontuje kolejne dwie drogi – w Bliżynie i w Łącznej

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Rozbudowa drogi powiatowej nr 1751T (0444T) Brzeście-Zagórze w gminie Bliżyn oraz przebudowa drogi powiatowej Nr 1845T (0588T) oraz 1406T (0588T) w miejscowości Podłazie w gminie Łączna to kolejne inwestycje, których realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.   

Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej podpisał w obecności przedstawicieli władz powiatu – starosty Artura Berusa, wicestarosty Anny Leżańskiej i członka zarządu Tadeusza Bałchanowskiego umowę z wykonawcą na realizację obu zadań na łączną kwotę ponad 7,1 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu powiatu i z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. 

Obie drogi będą realizowane w ramach zadania „Budowa zintegrowanego układu komunikacyjnego dróg powiatowych: -Nr 0444T Brzeście – Zagórze, – Nr 0573T Michałów, – Nr 0588T Kamionki – Etap II” obejmującego łącznie trzy inwestycje drogowe. Na te trzy inwestycje Powiat Skarżyski pozyskał 14 mln 725 tys. zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w ramach II naboru wniosków.

– W tym roku przystępujemy do rozpoczęcia realizacji kolejnych inwestycji drogowych. Tym razem w gminach Bliżyn i Łączna. Koszt obu wyniesie ponad 7,1 mln złotych. Pozyskane przez nas 14 mln zł z Polskiego Ładu zostaną przeznaczone między innymi na ten cel. Obie te drogi są w bardzo złym stanie technicznym i wymagają generalnego remontu. Cieszy też fakt, że na trasie Brzeście – Zagórze powstanie ciąg pieszo-rowerowy, po którym będą mogli poruszać się bezpiecznie zarówno piesi, jak i rowerzyści  – zaznacza starosta Artur Berus.  

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej w tym roku wykonana będzie „Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Podłazie w gminie Łączna”, oraz powstanie projekt rozbudowy drogi powiatowej Brzeście-Zagórze w gminie Bliżyn wraz z uzyskaniem zezwolenia na realizację tej inwestycji drogowej. Natomiast rozpoczęcie rozbudowy drogi w gminie Bliżyn zaplanowane jest na I kwartał przyszłego roku.

– Już w przyszłym tygodniu Zarząd Dróg Powiatowych przekaże wykonawcy teren pod przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Podłazie. Droga ta realizowana będzie w formule „wybuduj”. W ramach zadania przebudowany zostanie łuk drogi na odcinku ok. 250 mb. Zostanie wykonana podbudowa, nowa nawierzchnia bitumiczna, chodnik wraz z odwodnieniem – informuje członek zarządu powiatu odpowiedzialny za infrastrukturę drogową w powiecie Tadeusz Bałchanowski.

Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Podłazie w gminie Łączna ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku. Zadanie dotyczące rozbudowy drogi powiatowej Brzeście-Zagórze w gminie Bliżyn będzie realizowane w formule “zaprojektuj i wybuduj”, czyli jak informuje dyrektor ZDP Marek Czyż – oprócz wykonawstwa będzie jeszcze projekt techniczny. Już przystąpiono do wykonania projektu, który jeszcze w tym roku ma się zakończyć uzyskaniem ZRID.

Kolejnym etapem będzie rozbudowa drogi polegająca na wykonaniu robót drogowych, odwodnienia oraz wybudowaniu po stronie zachodniej blisko 1,5 km ścieżki pieszo-rowerowej.  Wykonawca deklaruje, że prace modernizacyjne rozpoczną się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zadanie, zgodnie z umową, ma zostać wykonane do końca 2024 r.

Wykonawcą obu inwestycji jest wybrana w drodze przetargu firma – Katarzyna Kmita Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „KAMI” z Kurzelowa. Umowę z wykonawcą we wtorek, 9 maja podpisał  Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej w obecności przedstawicieli Zarządu Powiatu Skarżyskiego – starosty Artura Berusa, wicestarosty Anny Leżańskiej i członka Tadeusza Bałchanowskiego.

Wartość obu inwestycji wynosi 7.170 303. 76 zł. Zostaną one sfinansowane ze środków pozyskanych przez powiat skarżyski w ramach Polskiego Ładu oraz z własnego budżetu.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl