20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSkarżysko-Kamienna"Mały obywatel": dzieci poznają urząd

“Mały obywatel”: dzieci poznają urząd

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

8 maja dzieci z trzech świetlic środowiskowych z terenu miasta, biorące udział w projekcie „Podaj dobro dalej”, odwiedziły Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Spotkanie było elementem systematycznie realizowanych zajęć w ramach programu MAŁY OBYWATEL.

Podczas wizyty dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak funkcjonuje Urząd, jakie sprawy mogą w nim załatwić. Izabela Szwagierek, kierownik Biura Prezydenta Miasta i rzecznik prasowy oprowadziła dzieci po Urzędzie. Goście poznali pracę Biura Obsługi Interesanta, spotkali się z Dorotą Chołuj, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, która pokazała salę ślubów i opowiedziała o ceremonii, zwiedzili salę konferencyjną, w której odbywają się sesje Rady Miasta i gdzie zapadają ważne dla miasta decyzje.

Punktem kulminacyjnym wizyty było spotkanie z zastępcą Prezydenta Miasta Krzysztofem Myszką, który cierpliwie odpowiadał na wszystkie zadane przez dzieci pytania. Na koniec dzieci odwiedziły Referat Zdrowia i Spraw Społecznych, który odpowiada za prawidłową realizację projektu „Podaj dobro dalej”.

Powyższe działania zrealizowane były w ramach  projektu „Podaj dobro dalej” realizowanego przez Gminę Skarżysko-Kamienna, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl