22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieInwestycjePonad milionowe dofinansowanie na zakup cyfrowego mammografu dla Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej

Ponad milionowe dofinansowanie na zakup cyfrowego mammografu dla Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Wysokiej jakości mammograf cyfrowy jeszcze w tym roku będzie dostępny dla Pacjentek skarżyskiego szpitala.

W piątek, 14 lipca przedstawiciele władz powiatu skarżyskiego podpisali z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem umowę gwarantującą powiatowi otrzymanie kwoty w wysokości 1 mln 73 tysiące złotych na realizację zadania pn. „Zakup cyfrowego systemu mammograficznego wraz z niezbędnymi pracami instalacyjnymi i adaptacyjno – remontowymi dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej, Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie (ZOZ)”.

Umowa została podpisana w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku w obecności dyrektora jednostki Leszka Lepiarza. Pozyskane przez powiat dofinansowanie ze środków budżetu państwa pokryje 80% wartości zadania. Pozostałe 20 % kosztów zostanie sfinansowane z budżetu powiatu skarżyskiego. Wizyta Wojewody była także okazją do omówienia najistotniejszych spraw bieżących, z którymi na co dzień boryka się skarżyski szpital.

Będzie to cyfrowy system mammograficzny składający się z mammografu cyfrowego wraz z tomosyntezą, mammografią 3D i biopsją oraz stacją technika/operatora. Wniosek złożony przez powiat, w ramach przyznanego dofinansowania obok zakupu mammografu obejmuje także wykonanie prac adaptacyjno-remontowych polegających na dostosowaniu pod wymogi instalacji mammografu cyfrowego oraz zakup niezbędnego sprzętu trzech pomieszczeń w szpitalnej Pracowni Mammografii, w tym w pokoju technika i gabinecie lekarskim.

W trakcie spotkania Starosta zaznaczył również, że Powiat Skarżyski wspólnie ze Szpitalem zamierza sięgnąć po kolejne rządowe środki. Tym razem w ramach projektu związanego z doposażeniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Źródło: Powiat Skarżyski

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl