30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieFelietonPiknik żeglarski „Suchedniów pod Żaglami”

Piknik żeglarski „Suchedniów pod Żaglami”

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” zaprasza na piknik żeglarski „Suchedniów pod Żaglami. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 22 lipca br. nad zalewem na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suchedniowie przy ulicy Ogrodowej 11 w godzinach od 15:00 do 20:30. 

Doświadczeni skiperzy z Towarzystwa Żeglarskiego „Sterna” Skarżysko-Kamienna zabiorą chętnych na krótkie, bezpłatne rejsy po zalewie suchedniowskim na pokładach jachtów typu „Omega”. W międzyczasie przy plaży członkowie „Sterny” będą prowadzili kursy prac bosmańskich, w tym wiązania węzłów żeglarskich. Będzie stoisko z zabawami dla najmłodszych i konkursy z nagrodami oraz z żeglarskim wyposażeniem. Można też będzie zrobić sobie pamiątkową fotografię w sztormiaku i marynarskich strojach. Warto też odwiedzić wystawę fotografii z rejsów po morzach i jeziorach.

O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert zespołu „Old Marinners”, który zabierze słuchaczy w muzyczną podróż po morzach i portach całego świata. Nie zabraknie tradycyjnych szant, skocznych, irlandzkich melodii i folkowych pieśni z różnych krajów.

„Old Marinners” wystąpią w składzie: Martyna Jurga — thin whistle, flet poprzeczny, śpiew Magdalena Piasta — Bolechowska — skrzypce, śpiew Andrzej Filipiak — gitara basowa, śpiew Arkadiusz Rurarz — banjo, mandolina, harmonijka ustna, śpiew Grzegorz Ziętkowski — gitara akustyczna, śpiew

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu inicjatyw oddolnych „Suchedniów: Kulturalnie”, realizowanego przez Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica”. Autorem projektu „Suchedniów pod Żaglami” jest Jakub Kuszewski.

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl