21.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieBezpieczeństwoStrażacy zabezpieczają obozy harcerskie

Strażacy zabezpieczają obozy harcerskie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Okres wakacji letnich to fantastyczna okazja do wypoczynku na łonie natury. M.in. harcerze organizują dla dzieci i młodzieży liczne obozy w leśnej scenerii. W całym kraju odbywa się tysiące tego typu zorganizowanych form wypoczynku.

Na terenie województwa świętokrzyskiego w lasach zaplanowano 41 obozów harcerskich, na których wypoczywać będzie prawie 2000 młodych ludzi. Obecnie trwa 20 obozów, na których wypoczywa niespełna 1000 harcerzy. Organizacja obozów harcerskich wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, dlatego zgodnie z procedurami przed rozpoczęciem wypoczynku miejsce musi przejść weryfikację m.in. Państwowej Straży Pożarnej.

Następnie w pierwszych dniach wypoczynku dzieci i młodzieży na obozowisku pojawiają się strażacy, którzy przeprowadzają sprawdzenie obozowiska pod kątem zabezpieczenia przeciwpożarowego. Odbywa się również prelekcja strażaków dla uczestników obozu, podczas której edukujemy młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego oraz alarmowania o ewentualnych zagrożeniach.

Wskazywane są kanały komunikacji pomiędzy obozowiskiem a właściwym terytorialnie Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego / Miejskiego. Strażacy dla zapewnienia odpowiedniej łączności przekazują również radiotelefony i udzielają instruktażu z ich obsługi osobom funkcyjnym. Uczestnicy leśnego wypoczynku, zapoznani zostają także z procedurą ewentualnej ewakuacji obozowiska do wskazanego bezpiecznego miejsca pobytu.

Tylko wczoraj świętokrzyscy strażacy odbyli 2 spotkania na obozowiskach z harcerzami.

Jak do tej pory na terenie naszego województwa odbyło się 6 prewencyjnych ewakuacji obozowisk w związku z prognozowanymi burzami.

Opracowanie: st. kpt. Marcin Bajur KW PSP Kielce

Zdjęcia: Archiwum KW PSP Kielce

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl