17.8 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeHistoriaMuzealny Dzień Dziecka

Muzealny Dzień Dziecka

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

28 maja, kiedy na placu Muzeum im. Orła Białego odbywać się będzie tegoroczny Dzień Dziecka, swą światową inaugurację mieć będzie wykonane z klocków firmy COBI niemieckie działo samobieżne StuG IV. „Zabawka” będzie jedną z wielu atrakcji, które Muzeum przygotowało dla najmłodszych na ten dzień.

Dziecięce świętowanie w ostatnią niedzielę maja rozpocznie się o godz. 11. Dla wszystkich dzieci do ukończenia 10 lat życia Muzeum gwarantuje bezpłatne wejściówki oraz gratisowe lody. Jak przystało na placówkę o charakterze wojskowym, nie zabraknie w niej atrakcji nawiązujących do tegoż profilu. Swoje stoisko z wojskowymi „nowinkami” mieć będzie skarżyskie „Mesko”. Sam producent klocków COBI, obok „premierowego” StuG IV, zaprezentuje szereg innych swoich produktów, a godzi się przypomnieć, że jest to rodzima firma oferująca zabawki konstrukcyjne najwyższej jakości.

Skarżyski StuG IV to jeden z czterech na świecie ocalałych po II wojnie światowej. Na placu przy Słonecznej jest eksponowany od trzech lat. Bohaterowie dnia mogą liczyć na takie atrakcje jak „piankowe” walki wręcz, tor przeszkód, czy częste w Muzeum – „czołgodrom” i strzelnica ASG. Chętni hippicznych wrażeń skorzystają z koni – małych i dużych.

Jak zawsze w świąteczne dni czynne też będą miejscowe stoiska gastronomiczne. Całość przewidziano na godz. 11-18, a Muzeum postara się również o inne niespodzianki, o których już wkrótce.

Źródło: Muzeum im. Orła Białego

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl