22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaZostawiasz klucz w „bezpiecznym” miejscu? Pomagasz złodziejowi!

Zostawiasz klucz w „bezpiecznym” miejscu? Pomagasz złodziejowi!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Kto nigdy nie zostawił klucza od domu czy mieszkania pod wycieraczką, doniczką czy w skrzynce na listy? Te na pozór bezpieczne miejsca zna każdy. Niestety nie stanowią one tajemnicy również dla przestępców. Przed wyważeniem drzwi czy okna najpierw poszukują mniej rzucającego się w oczy sposobu dostania się do wnętrza mieszkania. Z pomocą przychodzą sami właściciele nieruchomości poprzez pozostawienie klucza właśnie w „bezpiecznym” miejscu w obrębie wejścia do budynku.

Dom czy mieszkanie, gdzie gromadzimy wartościowe przedmioty, czy pieniądze są łakomym kąskiem dla przestępców. Łupem złodziei najczęściej padają pieniądze, ale też wartościowa biżuteria czy drogie sprzęty elektroniczne. Aby ochronić swoje dobra, opuszczając mieszkanie, zamykamy drzwi na klucz. Niestety często zdarza się tak, że klucz pozostawiamy w „bezpiecznym” umówionym miejscu dla innych domowników.

Nie wysilamy się na oryginalność i postępujemy sztampowo: wycieraczka, kwiatek lub skrzynka na listy. Te miejsca znają również przestępcy i to właśnie tam zaglądają w pierwszej kolejności, kiedy chcą nas okraść. Otworzenie zamka oryginalnym kluczem jest o wiele łatwiejsze niż wyważenie drzwi, czy okna. Mniej rzuca się też w oczy, co z sąsiedzkiej perspektywy również utrudnia ocenę sytuacji. Dlatego apelujemy o rozwagę podczas zabezpieczania swojego mienia.

Klucz do drzwi wejściowych warto zabierać ze sobą, na pewno utrudni to działanie włamywaczowi, a może nawet zniechęci do wtargnięcia do naszego mieszkania. Jeśli to niemożliwe, poprośmy o pomoc sąsiada, który zaopiekuje się kluczem, a w razie potrzeby przekaże osobie uprawnionej do jego użytkowania. Pamiętać należy również o zamykaniu okien i lufcików. W przypadku dłuższej nieobecności, warto również zaciągnąć rolety lub zasłony, spowoduje to trudność we wcześniejszym rozpoznaniu układu pomieszczeń oraz usytuowaniu mebli i urządzeń.

Sprawdzonym sposobem zabezpieczenia domu lub mieszkania jest czujny, zaufany sąsiad, który zwróci uwagę na to, co dzieje się w pobliżu naszego domu, opróżni skrzynkę na listy czy co jakiś czas zaświeci światło. Niestety nawet najlepsze zabezpieczenie nie gwarantuje w 100% bezpieczeństwa. Dlatego gdy już dojdzie do włamania, niezwłocznie powiadom policję, niczego nie dotykaj, nie sprzątaj i nie staraj się przeglądać rzeczy, by ustalić, co zginęło, ponieważ w ten sposób zacierasz ślady i utrudniasz pracę policji.

Opr. KCW

Źródło: KPP Opatów

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl