17.8 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieZdrowie1 czerwca rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

1 czerwca rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Start do tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski nastąpi 1 czerwca. Rywalizacja potrwa do 30 czerwca. Zwycięzcy zarówno w kategorii miast, jak i gmin otrzymają okazałe puchary i samoobsługowe stacje naprawy rowerów. 

Jak wziąć udział w zabawie? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, stworzyć swój profil, wybrać rywalizację i dołączyć! Tegoroczny trening przed Rowerową Stolicą Polski rozpoczął się o północy 21 marca. Tym razem oprócz tradycyjnej rywalizacji miast zdecydowano się także wprowadzić osobną rywalizację dla gmin. Do tej pory do treningu przystąpiło 61 miast. Bierze w nim udział 11 581 osób, którzy zaliczyli już ponad 118 tys. treningów, podczas których przejechali ponad 2,3 mln km.

Wśród panów liderem jest Leszek Basiński z Gniezna, który przejechał 7501 km. Wśród pań na czele jest Bogusława Mogielnicka (4305 km) z Zielonej Góry. Nowością wprowadzoną w tym roku jest rywalizacja gmin. Do treningu ostatecznie zgłosiło się ich 86. Blisko 4 tys. rowerzystek i rowerzystów przejechało nieco ponad 650 tys. km. 

W zabawie może wziąć udział każdy, kto zainstaluje na swoim telefonie aplikację Aktywne Miasta (dostępna bezpłatnie na Google Play i Apple App Store) i wybierze miasto, dla którego będzie kręcić kilometry (wybieramy Skarżysko-Kamienna). Skarżysko-Kamienna po raz czwarty przystępuje do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zachęcamy wszystkich, którzy jeżdżą na rowerach, czy to rekreacyjnie, czy wyczynowo do udziału w zabawie.

W ubiegłym roku Skarżysko przejechało 99576,55 km. Ten wynik pozwolił na zajęcie 13. miejsca w Polsce. W zabawie uczestniczyło 520 osób. W tym roku przypada 100-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu. Z tej okazji pobijmy rekord i przejedźmy wspólnie 100 tysięcy kilometrów! Dla uczestników i uczestniczek, którzy wykręcą najlepsze wyniki, przewidziane są nagrody. Wszyscy zapisani do rywalizacji uczestnicy będą mogli brać udział w konkursach, gdzie do zdobycia będą gadżety związane z RSP.

Więcej informacji na temat rywalizacji na stronie organizatora aktywnemiasta.pl

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl