Strona głównaGranat za burtą okręgowego Pucharu Polski

Granat za burtą okręgowego Pucharu Polski

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W środę, 26 kwietnia rozegrano mecze ćwierćfinałowe okręgowego Pucharu Polski, zespół Granatu Skarżysko-Kamienna o awans do półfinałów zmierzył się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:0.

Zespół Wiernej Małogoszcz przed meczem z Granatem miała zapewne w pamięci wysoką porażkę z początku rundy wiosennej (Granat wygrał 7:1), podopieczni trenera Mariusza Lnianego zapewne chcieli się zrehabilitować za tę porażkę. W pełni im się to udało, zespół Wiernej wygrał wysoko i wyeliminował z pucharów zespołu Granatu. Spotkanie źle układało się już od samego początku. Już w 17 minucie meczu Dawid Strzelec został ukarany czerwoną kartką i Granat musiał grać w osłabieniu.

Z boiska musiał zejść Wiktor Pluta, w jego miejsce wszedł młody bramkarz Miłosz Bodo. Gospodarze grę w przewadze wykorzystali dopiero w 45 minucie, Mateusz Rejowski pokonał bramkarza Granatu i gospodarze do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego stwarzali sobie sytuacje, mieli kilka okazji, a nawet trafili w poprzeczkę, niestety nic nie chciało wpaść dobrami rywali.

Wierna z kolei była bardzo skuteczna, w 75. minucie było już 2:0 dla gospodarzy za sprawą Wiktora Sobonia, który po raz drugim w tym meczu pokonał Bodo. W 81. minucie Wierna podwyższyła wynik spotkania po trafieniu strzelca pierwszej bramki Mateusza Rejowskiego. Wynik meczu ustalił Wojciech Karbownik w 84 minucie spotkania.

– Mecz rozpoczął się dla nas fatalnie, bo już na początku straciliśmy bramkarza za czerwoną kartkę, wybiegł z bramki za polem karnym, zderzył się z zawodnikiem drużyny przeciwnej, sędzia zinterpretował to jako jego faul. Graliśmy w dziewięciu w polu, mieliśmy swoje sytuacje, poprzeczkę, nic nam nie wpadało. Z upływem czasu, gdy zaczęliśmy opadać z sił, gospodarze strzelili nam bramki po naszych błędach. Gospodarze byli zdeterminowani, chcieli się zrehabilitować za porażkę w lidze. Wynik 4:0, ale stwarzaliśmy sytuację, jednak to zespół Wiernej zagra w półfinale pucharu Polski – mówił po meczu trener Granatu Bolesław Strzemiński.

W niedzielę 30 kwietnia odbędą się 54. derby powiatu skarżyskiego Orlicz Suchedniów kontra Granat Skarżysko. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00

Źródło: Granat Skarżysko