22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSkarżysko-KamiennaTurniej „Powiatowe Trójki” z okazji 25-lecia powstania Powiatu Skarżyskiego już za nami

Turniej „Powiatowe Trójki” z okazji 25-lecia powstania Powiatu Skarżyskiego już za nami

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W dniu 22 kwietnia 2023 r. Piłkarska Akademia Skarżyska i Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej zaprosili mieszkańców powiatu do udziału w Turnieju Piłki Nożnej “Powiatowe Trójki” z okazji 25-lecia powstania Powiatu Skarżyskiego. Impreza sportowa odbyła się na boisku Orlik przy Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej.

Uczestnicy mieli wspaniałą okazję do spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała a chętnych do wspólnej zabawy nie zabrakło-zarówno piłkarzy jak i kibiców. Turniej miał nietypowy charakter, ponieważ uczestniczyły w nim zarówno dzieci (rocznik 2012 – 2013), jak i ich rodzice. Młodzi piłkarze (wśród których była jedna piłkarka Amelia) sami wybierali nazwy swoich drużyn oraz sami sędziowali swoje mecze.

Taka forma rywalizacji była okazją nie tylko do pokazania potencjału sportowego i wspaniałej zabawy, ale także do wyeksponowania bardzo ważnych cech sportowca-odwagi, determinacji i uczciwości. Prezes PAS Pan Andrzej Plucner podkreślił znaczenie dla rozwoju sportu tego typu przedsięwzięć kształtujących młode charaktery- Dla mnie  największym wygranym w tych zawodach był Wiktor, który przełamał własne niepokoje i w konsekwencji  turniej po bardzo dobrym występie zakończył szczęśliwy -powiedział, podsumowując.

Zwycięską drużyną okazali się FC Anonimowi. Drugie miejsce zajęli  FC Kongo, a trzecie FC Twardo. Drużyny te otrzymały pamiątkowe puchary, które wręczała Pani Katarzyna Bilska-członek zarządu powiatu skarżyskiego wraz z prezesem PAS Panem Andrzejem Plucnerem. W turnieju uczestniczyły drużyny: FC Najlepsi, FC Twardo, FC Brzuszki, FC Diabełki, FC Gridi, FC Anonimowi, FC Polska Górą, FC Kongo. Rozegrano 32 spotkania, z czego dzieci rozegrały 28 meczów, strzelając ponad 100 bramek.

Elementem wieńczącym to sportowe przedsięwzięcie był mecz towarzyski dzieci kontra rodzice. Jak zaznaczyła Pani Katarzyna Bilska-członek zarządu-motywem przewodnim kalendarza imprez z okazji 25-lecia jest zaprezentowanie potencjału  powiatu – zarówno materialnego jak i ludzkiego.

Na zakończenie imprezy zorganizowano poczęstunek.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl