30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaSłabe nerwy zgubiły poszukiwanego

Słabe nerwy zgubiły poszukiwanego

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Aż pięć najbliższych lat spędzi za więziennym murem 28-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi przez starachowicki sąd. Przyczyną jego wpadki były najpewniej słabe nerwy. Na widok policyjnego radiowozu porzucił rower, którym jechał i salwował się ucieczką. Policjanci biegali jednak szybciej i uciekinier skończył w kajdankach.

W środę po godzinie 16 skarżyscy policjanci patrolowali miejscowość Skarżysko – Kościelne. Jadąc ulicą Iłżecką zauważyli mężczyznę poruszającego się na rowerze. Kiedy ten spostrzegł oznakowany radiowóz wyraźnie spanikował. Porzucił jednoślad, przeskoczył przez ogrodzenie pobliskiej posesji i zaczął uciekać.

Jego zachowanie wzbudziło u mundurowych podejrzenie, że uciekinier może mieć coś na sumieniu. Ruszyli w pościg. Chwilę później zbieg został zatrzymany. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Stróże prawa ustalili szybko przyczyny niecodziennego zachowania mężczyzny. Wyszło na jaw, że 28-latek jest poszukiwany aż trzema listami gończymi przez starachowicki sąd. Za paserstwo i groźby karalne musi łącznie odbyć pięcioletnią karę pozbawienia wolności.

W czwartkowy ranek kryminalni ze skarżyskiej jednostki policji zatrzymali również 42-letniego skarżyszczanina. Był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia półrocznej kary więzienia za kradzież.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl