30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieEdukacjaDostaną nawet po 2 tysiące złotych. Starosta zdecydował ws. stypendiów dla uczniów

Dostaną nawet po 2 tysiące złotych. Starosta zdecydował ws. stypendiów dla uczniów

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół i placówek oświatowych, dla którego organem prowadzącym jest powiat skarżyski” co roku Starosta  przyznaje stypendia sportowe i naukowe. Za ubiegły rok szkolny Starosta Skarżyski Artur Berus przyznał dwa stypendia naukowe i trzy sportowe.

W tym roku do Starosty Skarżyskiego wpłynęło 19 wniosków o stypendia, w tym 8 wniosków o stypendium naukowe i 11 wniosków o stypendium sportowe. Komisja stypendialna zarekomendowała Staroście Skarżyskiemu Arturowi Berusowi pięć osób do wyróżnienia.

Za osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2022/2023 zostały wytypowane dwie osoby: Wojciech Woźniak z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej i Piotr Werens z II Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej. Oni też otrzymali Stypendium Naukowe Starosty Skarżyskiego.

Wojciech Woźniak otrzyma stypendium w wysokości 2000,00 zł za wysokie osiągnięcia naukowe. Jest laureatem Konkursu na najlepszego Ucznia RP „ Uczeń z pasją” i został Stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Ponadto zdobył I miejsce w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego ORŁY POWIATU oraz I miejsce w Powiatowym Konkursie z Języka Polskiego ORŁY POWIATU. Jego średnia ocen to 6,00 (zachowanie wzorowe)

Piotr Werens otrzyma stypendium w wysokości 2000,00 zł za wysokie osiągnięcia naukowe. Jest finalistą III edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości oraz finalistą Etapu Ogólnopolskiego Akademii – Konkursu Wiedzy o prawie. Jego średnia ocen wyniosła 5,29 (zachowanie wzorowe)

Z kolei za osiągnięcia sportowe komisja zarekomendowała trzy osoby: Zuzannę Wiśniewską  z II Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej, Dawida Łyżwę z Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej oraz Wiktorię Kowalską z SOSW Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej.

Zuzanna Wiśniewska otrzyma stypendium w wysokości 2000,00 zł za wysokie osiągnięcia sportowe w sportach walki. Jest ona zawodniczką Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „KYOKUSHIN-KARATE”. Zdobyła II miejsce na Mistrzostwach Polski Karate w kat. Junior ( 7 października 2022 Zielonka), I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate (25.03.2023 Sandomierz), I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate BUSHI – DO CUP (22 kwietnia 2023 Starachowice), I miejsce w Silesia Cup 2023 (29.04.2023 Ostrava), I miejsce Turniej Karate Kyokushin (20.05.2023 Józefów ), I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski (15.04.2023 Turek) oraz I miejsce w Mistrzostwach Europy na Węgrzech (24.06.2023 Debreczyn). Jej średnia ocen wyniosła 5,33 (zachowanie wzorowe)

Dawid Łyżwa otrzyma stypendium w wysokości 2000,00 zł za wysokie osiągnięcia sportowe w Motocrosie. Jest on zawodnikiem Kieleckiego Klubu Motocyklowego Wena. Jego ostatnie sukcesy sportowe to: I miejsce podczas XI i XII Rundy Pucharu Polski w rajdach Enduro (wrzesień 2022 Piekoszów w kl. Junior) Za cały sezon 2022 – I miejsce w kl. Junior,  II miejsce w Pucharze Polski Południowej Cross Contry – V runda (listopad 2022 Szydłów),  I miejsce w Pucharze Polski Południowej Cross Contry – VI runda (październik 2022 Krasocin). Za cały sezon 2022 w cyklu Pucharze Polski Południowej Cross Contry – I miejsce kl. Junior, I miejsce podczas V rundy  Świętokrzyskiego Pucharu Sprint Enduro (wrzesień 2022 Miedziana Góra) Za cały sezon 2022w cyklu Świętokrzyskiego Pucharu Sprint Enduro – I miejsce kl. Junior, I miejsce podczas III rundy Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego w Super Sprincie Enduro (październik 2022 Janików) Za cały sezon 2022 w cyklu Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego w Super Sprincie Enduro – otrzymał tytuł Mistrza Okręgu  Warszawskiego w kl. Junior, I miejsce w III rundzie Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Cross Country (październik 2022 Czerniejów w kl. Senior1), II miejsce w V Memoriale Zbyszka Banasika – rajd popularny (listopad 2022 Zajączków w kl. Junior), V miejsce w I i II rundzie Mistrzostw Polski w rajdach Enduro (kwiecień 2023 Siedlęcin kl. Junior), III miejsce w II rundzie Pucharu Polski Południowej w Cross Country (maj 2023 Krzepice kl. PRO), I miejsce w III rundzie Pucharu Polski Południowej w Cross Country (czerwiec 2023 Małogoszcz kl. PRO), II miejsce w I rundzie Świętokrzyskiego Pucharu Sprint Enduro (maj 2023 Krasocin kl. PRO) oraz IV miejsce w I rundzie Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego w Super Sprincie Enduro (marzec 2023 Pionki kl. Junior) Jego średnia ocen wyniosła 4,38 (zachowanie wzorowe)

Wiktoria Kowalska otrzyma stypendium w wysokości 1000,00 zł za wysokie osiągnięcia sportowe podczas Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych (IV miejsce – lekkoatletyka bieg na 100 m, IV miejsce rzut piłeczką), Świętokrzyskiego Turnieju Badmintona (I miejsce gra pojedyncza) oraz Świętokrzyskiego Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych (III miejsce bieg na 100 m, pchnięcie kulą – DSQ, II miejsce – 4×100).

Stypendia i listy gratulacyjne zostaną przekazane wyróżnionym uczniom i uczennicom podczas Powiatowego Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 04 września b.r. w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej o godz. 8.00.

Już dziś zachęcamy do składania wniosków w kolejnym roku szkolnym. Termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2024r. Przypominamy, że Komisja bierze pod uwagę osiągnięcia sportowe czy naukowe na szczeblu minimum wojewódzkim w konkretnym roku szkolnym. Istotne jest również to, że samo świadectwo z czerwonym paskiem nie jest wystarczające do otrzymania stypendium starosty. Stypendium może być przyznane nie wcześniej niż po pierwszym roku nauki w danej szkole i tylko raz w całym cyklu szkolenia. 

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Mateusz Kuna
Mateusz Kuna
Redaktor naczelny wSkarzysku.pl | e-mail: mateusz.kuna@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl