20.7 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaZ powiatuŁącznaBędzie remont drogi w gminie Łączna. Pozyskano rządowe dofinansowanie

Będzie remont drogi w gminie Łączna. Pozyskano rządowe dofinansowanie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Pond 1,2 mln zł dofinansowania pozyskał Powiat Skarżyski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na  remont drogi powiatowej na odcinku Podzagnańszcze – Zaskale na długości 955 m. Otrzymanie dofinansowania gwarantuje powiatowi podpisana, przez przedstawicieli Zarządu Powiatu Skarżyskiego – starostę Artura Berusa i członka Tadeusza Bałchanowskiego, umowa z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem.

– Droga na odcinku Podzagnańszcze – Zaskale to bardzo zniszczona droga. Dobrze, że pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ponad milionowe dofinansowanie na remont tej drogi, ponieważ Gmina Łączna zobowiązała się, że będzie to zadanie z nami współfinansować. Jest to przykład bardzo dobrej współpracy, a to pokazuje, że wspólnym wysiłkiem możemy zdziałać więcej. Dziś podpisaliśmy z panem Wojewodą umowę, środki mamy zagwarantowane, więc lada dzień, będziemy mogli ogłosić przetarg – mówi starosta Artur Berus.   

– Należy podkreślić, że planowany do realizacji odcinek drogi pełni ważną funkcję komunikacyjną sieci dróg powiatowych przebiegających przez gminę Łączna. Realizacja zadania znacznie poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu, a także dostępność komunikacyjną lokalnych środków gospodarczych zlokalizowanych na terenie naszego powiatu oraz sąsiadującego z gminą powiatu kieleckiego. W ramach planowanego zadania zostanie wyremontowana cała konstrukcja drogi wraz z jej nawierzchnią i odwodnieniem – informuje członek zarządu powiatu Tadeusz Bałchanowski.

Wartość zadania to blisko 2,5 mln złotych. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 1 230 592,00 zł. Pozostałą kwotę zabezpieczy w swoim budżecie Powiat Skarżyski. W kosztach remontu tej drogi również zobowiązała się partycypować Gmina Łączna.      

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Mateusz Kuna
Mateusz Kuna
Redaktor naczelny wSkarzysku.pl | e-mail: mateusz.kuna@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl