17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaSamorząd i politykaPolitykaUpadła unia wyborcza AGROunii oraz Marka Materka

Upadła unia wyborcza AGROunii oraz Marka Materka

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W środę rano, jak grom z jasnego nieba, spadła zupełnie niespodziewana informacja o zerwaniu koalicji Agrounii, na czele z charyzmatycznym Michałem Kołodziejczakiem, oraz Ruchu Marka Materka — prezydenta Starachowic. Ich celem miał być wspólny start w wyborach parlamentarnych. Mimo bardzo niskich notowań, w okolicach jednego punktu procentowego, Panowie bardzo optymistycznie patrzyli na swoje szanse.

Ich wytrzymałość zweryfikowali byli partyjni koledzy prezydenta Marka Materka. Konkretnie politycy Platformy Obywatelskiej, którzy zaproponowali Kołodziejczakowi start do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Znany z agresywnych protestów rolniczych lider AGROunii pojawił się nawet na scenie podczas Rady Krajowej PO, gdzie prezentację kandydatów do Sejmu prowadził osobiście Donald Tusk.

Tym samym Kołodziejczak porzucił Materka, który wielokrotnie powtarzał, że zamierza zakończyć “duopol PO i PiS” w Polsce. Tak samo jak Kołodziejczak, który na stronie facebookowej swojej partii pytał Polaków, czy chcą “wypieprzyć z Sejmu starych, leniwych, tych samych od lat polityków”. Ich współpraca trwała niewiele ponad 6 tygodni.

Reakcja Marka Materka po tych wydarzeniach świadczy o tym, że prezydent Starachowic prawdopodobnie nie wiedział o zamiarach swojego dotychczasowego partnera politycznego. Wystosował oświadczenie i wygłosił przemówienie na Facebooku, w którym starał się zachować dobrą minę do złej gry.

Jednakże to nie koniec problemów prezydenta Starachowic. Poza utratą politycznego kompana prawdopodobnie naraził się również na uszczerbek finansowy. Okazało się bowiem, że na trzy dni przed ogłoszeniem swojej współpracy z AGROunią, dokładnie 26 czerwca, wpłacił na konta partii Kołodziejczaka 50 tysięcy złotych. Informacje o tej wpłacie można znaleźć na stronie partii – www.tojestkonkret.pl. Poza tym na witrynie nadal można oglądać wielkie wspólne zdjęcie Kołodziejczaka i Materka.

Na zdjęciu Michał Kołodziejczak oraz Marek Materek. Źródło: tojestkonkret.pl

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Olek Głowacki
Olek Głowacki
Dziennikarz wSkarzysku.pl | e-mail: aleksander.glowacki@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl