20.7 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaNękał prawie 10 lat młodszą dziewczynę. Ożarowianin obserwował dom i podrzucał prezenty

Nękał prawie 10 lat młodszą dziewczynę. Ożarowianin obserwował dom i podrzucał prezenty

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Nie skusiła jej strażacka czapka oraz wizja szczęścia do końca życia. Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 32-latkowi, który nękał 23-latkę. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wpłynęło do Komisariatu Policji w Ożarowie w środę. Wskutek podjętych działań policjanci ustalili miejsce pobytu wskazanego w zawiadomieniu mężczyzny i go zatrzymali. W piątek w Prokuraturze Rejonowej w Opatowie usłyszał zarzuty.

W czwartek policjanci z Wydziału Kryminalnego opatowskiej jednostki zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu sandomierskiego. Zatrzymanie było konsekwencją złożonego dzień wcześniej w Komisariacie Policji w Ożarowie zawiadomienia, z którego wynikało, iż mężczyzna ten od około roku nękał 23-letnią kobietę poprzez nachalne dzwonienie i wysyłanie wiadomości tekstowych oraz obserwowanie posesji, na których przebywała.

Mężczyzna podrzucał także różnego rodzaju upominki, wśród których znalazły się między innymi: słodycze, alkohol, zaproszenia na wesele oraz strażacka czapka. Kobieta nie godziła się na to i wyrażała stanowczy sprzeciw wobec takiego postępowania mężczyzny względem niej.

Z relacji zawiadamiającej wynika, że zachowania te miały charakter uporczywości i w sposób istotny naruszały jej prywatność oraz wpływały negatywnie na poczucie bezpieczeństwa. 32-latek noc spędził w policyjnej celi, a w piątek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opatowie, gdzie usłyszał zarzuty.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Mateusz Kuna
Mateusz Kuna
Redaktor naczelny wSkarzysku.pl | e-mail: mateusz.kuna@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl