7.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 2 marca, 2024

507-145-748

Strona głównaKulturaFestiwaleZlot Marynarzy w Skarżysku za nami

Zlot Marynarzy w Skarżysku za nami

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

To były trzy dni, które z pewnością na długo zapadną w pamięci uczestników II Ogólnopolskiego Zlotu  Marynarzy w Skarżysku. Gospodarze imprezy – Muzeum im. Orła Białego, uczynią wszystko, by Zloty były kontynuowane w imponującej formie.

Przybysze z różnych stron kraju, których połączyła miłość do służby, szacunek do munduru, a nade wszystko obowiązek wobec Ojczyzny, pokochali również 100-letnie już Skarżysko. Tu czują się doskonale i temu miastu, na każdym kroku oddają swój szacunek. Nie inaczej było podczas zakończonego w niedzielę II Zlotu. Jego uczestnicy byli w miejscowej Ostrej Bramie, odwiedzili miejsca kaźni z II wojny światowej, wszędzie chyląc czoła i zapalając znicze. O tym, że marynarska brać potrafi się też wspaniale bawić, nie trzeba przekonywać nikogo. Ewentualnych niedowiarków, publicznie przekonali podczas sobotniego koncertu, który zakończył się tuż przed godz. 22.

Niedziela była przede wszystkim dniem snucia planów na kolejny Zlot, bo to, że musi się on odbyć, nie ulega dla nikogo wątpliwości. Muzeum im. Orła Białego dziękuje wszystkim, którzy wsparli je przy organizacji Zlotu, tj.,: Uzdrowisku Busko – Zdrój, Zakładom Mięsnym „Lech”, Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku-Kamiennej, firmie „Przyprawka”, Muzeum Martyrologii Wsi Polskiej w Michniowie oraz gościowi honorowemu imprezy profesorowi Wojciechowi Iwańczakowi. A wszystkim „zlotowiczom” dziękujemy za dostarczone wzruszenia, wyróżnienia, którymi zaszczycili Muzeum i jego przedstawicieli i  mówimy – do zobaczenia za rok!

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl