Strona głównaSportPiłka NożnaNiespodziewana porażka z Wierną Małogoszcz

Niespodziewana porażka z Wierną Małogoszcz

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W 4. Kolejce spotkań RSActive IV ligi Granat Skarżysko podejmował przed własną publicznością zespół Wiernej Małogoszcz. Trzy punkty zdobyła ekipa gości, która wygrała 2:1, strzelając zwycięską bramkę w doliczonym już czasie gry.

Zespół Granatu Skarżysko w poprzedniej kolejce spotkań nie zagrał ze Spartakusem Daleszyce z powodu zalanego boiska w Daleszycach. W niedzielne popołudnie o ligowe punkty rywalizowali z Wierną Małogoszcz, która do tej pory nie wygrała jeszcze meczu w obecnych rozgrywkach. Podopieczni trenera Mariusza Lnianego byli zdeterminowani i liczyli na komplet punktów w Skarżysku, chęć wygranej było widać od początku spotkania. Już w 12. minucie Wierna mogła objąć prowadzenie, ale świetną interwencją popisał się Piotr Prasek.

Goście przejęli inicjatywę i mieli więcej z gry. Gospodarze po raz pierwszy zagrozili bramce Granatu dopiero w 37 minucie, w zamieszaniu podbramkowym bramę mógł zdobyć Błażej Miller, który wrócił do gry po kontuzji. Chwilę później dobrą okazją miał Karol Dudzik. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, w 44 minucie Kacper Goździk faulował jednego z zawodników gości w polu karnym, „jedenastkę” na bramkę zamienił Wiktor Soboń. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, goście byli bardziej aktywni.

Gospodarze próbowali odrobić straty, jednak nie byli w stanie zagrozić bramce Wiernej. Gdy wydawało się, że jest już po meczu, w 89. minucie Kamil Garbacz zagra świetną piłkę w pole karne do Bartłomieja Książka, który pewnym strzałem pokonał Szymona Spurka, bramkarza gości. Ale to nie koniec emocji, w doliczonym już czasie gry Kacper Grzela faulował wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Rejowskiego, za co ujrzał czerwoną kartę, do rzutu wolnego podszedł Krystian Soboń, który idealnie przymierzył i pokonał bezradnego Piotra Praska. Po tej bramce sędzia zakończył mecz.