9.9 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSportZespół Szkół Samochodowo-Usługowych będzie miał nowe boiska

Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych będzie miał nowe boiska

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Boiska sportowe przy Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej zostaną zmodernizowane. W poniedziałek 18 grudnia br. Zarząd Powiatu Skarżyskiego przy udziale dyrektor ZSS-U Pani Haliny Sieczki, podpisał umowę z firmą MILTOM Tomasz Prygiel z Parznic, która będzie realizowała zadanie.

W ramach inwestycji wykonane zostaną dwa boiska. Zakres prac obejmuje: rozbiórkę istniejących boisk o nawierzchni asfaltowej i z płytek chodnikowych, remont boiska do piłki nożnej, wykonanie nawierzchni z trawy syntetycznej, wykonanie ogrodzenia o wys. 4 m z furtką i bramą wjazdową oraz montażem piłkochwytów o wysokości 6 m za bramkami, remont boiska wielofunkcyjnego do siatkówki, koszykówki i tenisa z nawierzchnią syntetyczną także z wykonaniem ogrodzenia o wys. 4 m z furtką i bramą wjazdową oraz montażem piłkochwytów o wysokości 6 m za koszami. Ponadto wykonane zostaną elementy malej architektury, infrastruktura techniczna w tym odwodnienie terenu oraz budowa oświetlenia boisk wraz z zasilaniem energetycznym.

– To kolejne zadanie realizowane w naszym powiecie w ramach programu Sportowa Polska. O budowę boisk zabiegała pani Halina Sieczka dyrektor Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych, a dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym Członków Zarządu Katarzyny Bilskiej i Adama Cioka, pozyskaliśmy fundusze z programu Sportowa Polska, które pozwoliły nam na realizację tej inwestycji – mówił Starosta Skarżyski Artur Berus podczas podpisywania umowy z Wykonawcą. – Staramy się konsekwentnie rozwijać powiat skarżyski, czego doskonałym przykładem są inwestycje realizowane przy udziale środków programu Sportowa Polska. Pod koniec października w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych oddaliśmy do użytku nowe boisko szkolne, teraz rozpoczyna się tam remont sali gimnastycznej, a boiska przy Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych to kolejne zadanie poprawiające infrastrukturę w naszych placówkach oświatowych – zaznaczył Starosta.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 1 344 998,26 zł. Zadanie finansowane jest po połowie ze środków budżetu powiatu skarżyskiego i środków pozyskanych z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Jak poinformował Wykonawca, prace budowlane rozpoczną się 15 stycznia 2024 r. Zgodnie z umową firmą na realizację zadania ma czas do końca marca 2024 r.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl