30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaSkarżyscy policjanci uratowali życie 14-latka z Chorwacji

Skarżyscy policjanci uratowali życie 14-latka z Chorwacji

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Dzięki błyskawicznej i profesjonalnej postawie polskich policjantów najprawdopodobniej udało się uratować życie nastolatka z Chorwacji. Walkę z czasem rozpoczęli skarżyscy dyżurni, których o zagrożeniu powiadomiła 43-latka wraz ze swoim 14-letnim synem.

Dramatyczne wydarzenia miały swój początek wczoraj wieczorem, ale prawdziwa walka o ludzkie życie rozpoczęła się przed godziną 22 w skarżyskiej jednostce policji. Do stanowiska służby dyżurnej zgłosiła się 43-letnia skarżyszczanka na stałe mieszkająca w Albanii. Kobieta przyszła w towarzystwie swojego 14-letniego syna, który przed okienkiem dyżurnego otworzył laptopa i roztrzęsiony prowadził korespondencję ze swoim internetowym kolegą z Chorwacji.

Okazało się, że będący w bardzo złym stanie psychicznym Chorwat zamierza odebrać sobie życie. Policjanci z pomocą 14-latka przy okienku ustalili jego adres, numer telefonu i natychmiast rozpoczęli działanie. Zastępca dyżurnego instruował chłopaka z laptopem, co ma pisać swemu koledze, aby „grać na zwłokę”.  Zaś dyżurny połączył się z oficerem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji. Przedstawił niecodzienną i groźną sytuację. Ten błyskawicznie powiadomił Biuro Interpolu w Zagrzebiu. Jak w każdym przypadku zagrożenia życia, sytuacji nadano najwyższą, czerwoną notę. Znakomita współpraca policjantów na szczeblu krajowym i międzynarodowym zdała egzamin i przyniosła sukces.

Skarżyscy policjanci kończyli służbę z poczuciem spełnionego obowiązku. Otrzymali bowiem informację zwrotną, że pomoc w porę dotarła do nastoletniego Chorwata, który trafił pod opiekę lekarzy. Warto zaznaczyć, że podkomisarz Ireneusz Borowiec całkiem niedawno znalazł się z czołówce ogólnokrajowego konkursu policjantów służby dyżurnej. Jak widać nie bez powodu. Podczas służby towarzyszył mu zastępca mł. asp. Marcin Jedynak.

Oczywiście na najwyższą pochwałę zasługuje także postawa 14-latka i jego matki, którzy nie zlekceważyli zagrożenia mimo odległości ponad tysiąca kilometrów.  Brawo!

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Olek Głowacki
Olek Głowacki
Dziennikarz wSkarzysku.pl | e-mail: aleksander.glowacki@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl