15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeTurystykaZaproszenie do udziału w ostatniej już edycji cyklu „Korona Gór Powiatu Skarżyskiego” 

Zaproszenie do udziału w ostatniej już edycji cyklu „Korona Gór Powiatu Skarżyskiego” 

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Starostwo Powiatowe zaprasza do udziału w ostatniej już edycji cyklu „Korona Gór Powiatu Skarżyskiego” w ramach Marszobiegu Powiatowego. Spotykamy się w sobotę 30 września br. Zapisy uczestników już od 18 września.

Tradycyjnie zapewniamy bezpłatny dojazd na miejsce startu. Wyjazd autokarów zaplanowany jest na godz. 9.20 sprzed Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, a także 9.20 z parkingu przy Urzędzie Gminy Bliżyn, 9.20 z parkingu przy GOPS w Łącznej i 9.30 sprzed Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie. Wymarsz na trasę marszobiegu planowany jest na godz. 10.00 przy leśniczówce na ul. Zagórskiej w Suchedniowie. Trasa liczy 10 km. Meta marszobiegu zlokalizowana będzie na terenie leśniczówki w Osiecznie (Gmina Łączna). Tam będą Państwo mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami. Przygotowany będzie również ciepły posiłek dla wszystkich uczestników marszobiegu. Ważne, aby pamiętać o zabraniu ze sobą książeczek z pieczątkami potwierdzającymi zdobycie poszczególnych szczytów, gdyż tym razem, uczestnicy którzy mają w swoim dorobku wszystkie sześć wzniesień otrzymają pamiątkowe odznaki. Po zakończonej imprezie zostaną podstawione autokary, którymi będzie można wrócić do domu. Można zabrać ze sobą maty piknikowe. Powrót planowany jest na godzinę 14.00.

Przypominamy, że Starostwo Powiatowe w 2022 roku przygotowało nową formę zmagań turystycznych. Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w maju 2022r., zaprosiliśmy Państwa do zdobycia Korony Gór Powiatu Skarżyskiego. Referat ds. Promocji wspólnie z PTTK opracował regulamin zdobycia sześciu szczytów. Każdy uczestnik tego wydarzenia otrzymał książeczkę, w której znajdują się krótkie ich opisy z miejscem na pieczątkę. W pierwszym rajdzie zmierzyliśmy się ze szczytem Świniej Góry. W kolejnych edycjach zdobywaliśmy Kamień Michniowski oraz Szczyt Altana, Górę Skarbową i Bukową Górę. Tym razem zachęcamy Państwa do zdobycia Osieczyńskiej Góry. Po zebraniu sześciu pieczątek w książeczce, każdy piechur otrzyma wyjątkową odznakę Powiatu Skarżyskiego i PTTK, która została specjalnie zaprojektowana w tym celu.

Zapisy na Marszobieg odbywać się będą w dniach 18-27 września 2023r. w godz. 8.00-15.00. Swój udział w imprezie można zgłosić na trzy sposoby:

– osobiście w Starostwie Powiatowym – pok. 406

– telefonicznie pod numerem tel. (41) 39-53-009, (41) 39-53-031

– elektronicznie za pośrednictwem poniższego formularza

Wyjazd z poszczególnych gmin:

godz. 09.30 – gmina Suchedniów (Urząd Miasta i Gminy, ul. Fabryczna 5);

godz. 09.20 – gmina Bliżyn (Urząd Gminy Bliżyn, ul. Kościuszki 79a),

godz. 9.20 – gmina Łączna (parking przy GOPS w Łącznej),

godz. 09.20 – gmina Skarżysko-Kamienna (Starostwo Powiatowe, ul. Konarskiego 20).

Uczestnictwo w imprezie wiąże się z akceptacją klauzuli RODO, gdyż pozyskanie i przetwarzanie danych uczestników niezbędne jest w procesie ubezpieczenia.

Dzieci i młodzież do 16 roku życia mogą brać udział w wydarzeniu pod opieką osoby dorosłej. Osoby w wieku od 16 do 18 lat – wymagana pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. Udział dla osób poruszające się na wózkach inwalidzkich jest możliwy przy asyście opiekuna.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl