22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaSamorząd i politykaSamorządWyniki sondażu dla wSkarzysku.pl przed wyborami prezydenta Skarżyska-Kamiennej 2024

Wyniki sondażu dla wSkarzysku.pl przed wyborami prezydenta Skarżyska-Kamiennej 2024

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Na zlecenie portalu wSkarzysku.pl studenci Politechniki Świętokrzyskiej przeprowadzili sondaż wyborczy przed wyborami prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej w 2024 roku. Oto, kto ma największe szanse na zwycięstwo w wyścigu o fotel prezydenta miasta!

Badanie zostało zrealizowane 1 i 2 kwietnia metodą ankiet papierowych na zlecenie wSkarżysku.pl. Przeprowadzili je studenci Politechniki Świętokrzyskiej.

Poza podstawowymi pytaniami o płeć, wiek i osiedle zamieszkania, respondenci odpowiadali na 4 pytania. W tym o to, na kogo oddaliby swój głos w wyborach na prezydenta Skarżyska-Kamiennej, w przypadku węższej i szerszej listy kandydatów. Ankietowani skarżyszczanie odpowiedzieli również na pytanie o to jak oceniają działania obecnego prezydenta miasta oraz z jakim ugrupowaniem politycznym sympatyzują.

Wśród kandydatów na węższej liście znaleźli się kandydaci uwzględnieni w opublikowanym wcześniej sondażu Ośrodka Badawczego Dobra Opinia z dnia 20 marca.

Na szerszej liście znaleźli się kandydaci będący lokalnymi liderami w swoich środowiskach, ugrupowaniach, ruchach oraz partiach.

O zdanie zapytano łącznie 502 ankietowanych. W dniu 1 kwietnia przeprowadzono łącznie 360 wywiadów z ankietowanymi w okolicy 5 centrów handlowych przy ulicach: Metalowców 1, Krakowskiej 142, 1 Maja 16, skrzyżowanie Niepodległości i Leśnej, Sokolej 4.

W dniu 2 kwietnia przeprowadzono proporcjonalnie do wielkości osiedli 142 wywiady na ulicach: Kościelnej (os. Książęce), Franciszkańskiej (os. Dolna Kamienna), Legionów (os. Zachodnie), Niepodległości (os. Odrodzenia), Wileńskiej (os. Place), Spółdzielczej (os. Przydworcowe), Głównej (os. Pogorzałe).

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Olek Głowacki
Olek Głowacki
Dziennikarz wSkarzysku.pl | e-mail: aleksander.glowacki@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl