Strona głównaGranat w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski !!!

Granat w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski !!!

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Trzecioligowy zespół Czarni Połaniec był rywalem Granatu Skarżysko-Kamienna w 1/8 Okręgowego Pucharu Polski, który został rozegrany w środę, 5 kwietnia. Podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego pokonali wyżej notowanego rywala 3:2 i awansowali do ćwierćfinałów.

Pucharowa potyczka Granatu z Czarnymi Połaniec nie mogła rozpocząć się lepiej, już w pierwszej akcji meczu Błażej Miller wykorzystał zagranie od Bartosza Sota i pokonał brakarza gości, gospodarze prowadzili 1:0. Po 10 minutach gry Granat prowadził 2:0, a na listę strzelców wpisał się ponownie Błażej Miller. Jak się okazało, była to setna bramka Błażeja w barwach skarżyskiego Granatu. Później gra się wyrównała, zespół gości próbował strzelić bramkę kontaktową, ale dobrze spisywała się defensywa gospodarzy.

W 37. minucie meczu z powodu kontuzji boisko musiał opuścić strzelec dwóch bramek w tym spotkaniu Błażej Miller. Niestety podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego w końcówce pierwszej połowy stracili bramkę, w 44. minucie Adrian Gębalski wykorzystał błąd defensywy i pokonał Patryka Sieczkę.

W drugiej połowie goście w miarę upływu czasu stwarzali coraz więcej sytuacji bramkowych raz po raz, niepokojąc Patryka Sieczkę, kilka razy bramce Granatu zagroził Arleison Martionez. W 63. minucie powinno być 3:1 dla Granatu, świetnej okazji nie wykorzystał Filip Kaczmarski. Później znowu kilka razy było gorąco pod bramką gospodarzy, gdy wydawało się, że goście doprowadzą do remisu, Bartosz Sot w 85 minucie strzelił trzecią bramką dla Granatu.

Wydawało się, że jest już po meczu, nic bardziej mylnego, w 90 minucie Kolumbijczyk Arleison Martinez strzałem głową pokonał Patryka Sieczkę, zrobiło się 3:2. Arbiter do regulaminowych 90 minut doliczył cztery, Czarni próbowali jeszcze doprowadzić do remisu i dogrywki, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

– Zagraliśmy dziś z dobrym trzecioligowym zespołem, który ma kilku fajnych piłkarzy. Mecz od początku ułożył się po naszej myśli, zaraz na początku bramka i późnej druga Błażeja. Jednak nie możemy tracić bramki na zejście do szatni. W drugiej połowie rywal nas zdominował, ale chłopcy chcieli ten wynik dowieźć do końca, strzeliliśmy na 3:1 i znowu w końcówce tracimy bramkę. Cieszymy się z tego awansu – podkreślał po meczu trener Bolesław Strzemiński. W ćwierćfinale Granat zagra z Wierną Małogoszcz (26 kwietnia).

W sobotę, 5 kwietnia „trójkolorowi” zagrają z Moravią Morawica w ramach 23 kolejki Hummel IV ligi. Początek meczu godz. 13.00.

Źródło: Granat Skarżysko