22.7 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeHistoriaW Święto Wojska Polskiego "ulicami Skarżyska" przejechały czołgi!

W Święto Wojska Polskiego “ulicami Skarżyska” przejechały czołgi!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Lejący się z nieba żar nie przeszkodził w tłumnym świętowaniu Dnia Wojska Polskiego w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. „Gwiazdą” dorocznego pikniku była grupa rctank.pl, która przedstawiła tym razem czołgowy przejazd ulicami miasta kolejarzy.

Konstrukcja, którą dzień wcześniej pieczołowicie tworzyli rekonstruktorzy z rctank.pl zaimponowała licznej publiczności. Starannie zrekonstruowane czołgi przejeżdżały, m.in. skarżyską ulicą Staffa. Mijały też zabytkowy budynek Muzeum.

Rekonstruktorzy z siedleckiej grupy, już trzeci rok z rzędu gościli na muzealnym placu, a możliwość sterowania zbudowanymi przez nich obiektami zawsze stanowiła dodatkowy plus prezentacji. W świątecznej atmosferze nie zabrakło amatorów ufundowanego przez Muzeum bigosu, który serwowały gospodynie z KGW Kierzowianki.

Do pierwszych 600 zakupionych biletów dodawano w tym dniu kupon na darmową rację żołnierskiej strawy.

Dużym zainteresowaniem, jak zawsze, cieszyło się stoisko miejscowego „Mesko” a chętni do prób na strzelnicy mogli skorzystać z „muzealnej” broni ASG. Mimo upału nie brakło zainteresowanych do zmierzenia się z rowerowym trenażerem, a niespożyte siły mieli najmłodsi, którym Muzeum zaproponowało liczne gry i zabawy ruchowe.

Każdy wygrywał w muzealnym „kole fortuny”, a chętni do wyczynów „hippicznych” mogli skorzystać z oferty „Cichej stajenki”. Gośćmi świątecznego pikniku byli  Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz jego zastępca Krzysztof Myszka. Obaj przekazali rekonstruktorom z rctank.pl pamiątkowe albumy. Ich treść nawiązuje do 100 – lecia miasta, którą to rocznicę Skarżysko czcić będzie jeszcze do grudnia.

Tymczasem Muzeum im. Orła Białego zaprasza już na kolejny event, którym będzie II Ogólnopolski Zlot Marynarzy (25-27.08.). Jego kulminacją ma być koncert w sobotę 26 sierpnia o godz. 17. Wstęp nań będzie gratisowy, a na scenie wystąpią: „Old Marinners”, „Klimat” i „Sufler”. Zapowiada się przeszło trzy godziny wspanialej zabawy w znanych wszystkim muzycznych rytmach.

Źródło: Muzeum im. Orła Białego

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl