6.6 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieWypadkiWjechali ciągnikiem do rowu, obydwoje twierdzili, że nim kierowali

Wjechali ciągnikiem do rowu, obydwoje twierdzili, że nim kierowali

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 53-letniemu mieszkańcowi gminy Opatów, który w sobotę w Kobylanach kierując ciągnikiem rolniczym, stracił nad nim panowanie i zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna był nietrzeźwy, a dodatkowo zignorował sądowy zakaz kierowania pojazdami. W kabinie znajdowała się także 32-letnia kobieta, która próbowała przekonać policjantów, że to właśnie ona kierowała ciągnikiem. Okazało się, że również była nietrzeźwa.

Po godzinie 17 w sobotę do stanowiska kierowania opatowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego zaistniałego w Kobylanach. Skierowani na miejsce policjanci zastali w przydrożnym rowie ciągnik rolniczy a w jego kabinie dwie osoby, 53-letniego mężczyznę oraz 32-letnią kobietę. Badania stanu trzeźwości wykazały, że 53-latek miał w organizmie 3,2 promila alkoholu, natomiast kobieta 4 promile. Obydwoje twierdzili, że kierowali ciągnikiem w chwili zdarzenia. Wobec takiego przebiegu zdarzeń obydwoje zostali zatrzymani. Następnego dnia opowiedzieli, jak było naprawdę. Kobieta chciała uchronić swojego znajomego przed surowszymi konsekwencjami i wziąć winę na siebie, okazało się bowiem, że posiada on już sądowy zakaz kierowania pojazdami, a za złamanie takiego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W konsekwencji 53-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sąd.

Opr. KCW

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl