22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeTurystykaWizz Air jednak poleci z Radomia? Trwają negocjacje!

Wizz Air jednak poleci z Radomia? Trwają negocjacje!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Być może niedługo okaże się, że na najbliższym dla Skarżyska lotnisku, kolejne regularne rejsy ogłoszą tanie linie Wizz Air. Właśnie trwają negocjacje węgierskich linii z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze”.

I faktycznie, w ostatnim czasie pojawia się wiele plotek sugerujących, że została uchylona furtka do regularnych rejsów z Radomia dla różowo-białego przewoźnika. Takie same sygnały płyną nie tylko z lotniska Warszawa-Radom, ale też Wizz Aira. Portal money.pl zauważa jednak, że przekonanie ich nie będzie łatwe, bo prezes Jozsef Varadi stawia bardzo konkretny warunek — rezygnacja z Lotniska Chopina nie wchodzi w grę.

Rozmawiamy z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” o ofercie dotyczącej Radomia jako czymś dodatkowym, uzupełnieniu naszej obecności na Chopinie, a nie jej zastąpieniu. Negocjacje trwają, decyzje jeszcze nie zapadły.

Przekazał Jozsef Varadi, CEO Wizz Air, w rozmowie z Money.pl.

Szef Wizz Aira wyjaśnił, że mógłby być zainteresowany wylotami z Radomia co najwyżej wtedy, gdyby tymi lotami mógł uzupełnić ofertę wylotów z Okęcia. I to jest warunek, który jest podnoszony już od jakiegoś czasu. W sierpniu, w podobnym tonie, w wywiadzie dla fly4free.pl wypowiadała się Evelyn Jeckel, dyrektor ds. planowania siatki połączeń w linii Wizz Air.

Ryanair w Radom nie zainwestuje

To więcej niż pewne, że Ryanair nie poleci z Radomia. Irlandzki przewoźnik od początku stanowczo sprzeciwia się lataniu z Radomia, o czym wspominaliśmy w naszym poprzednim artykule. Przewoźnik jest właściwie monopolistą na lotnisku w Modlinie i nie opłaca mu się przeprowadzka. Z tego lotniska latał również Wizz Air, do momentu rozpoczęcia remontu pasa startowego. Wtedy przeniósł się na Okęcie i tam już został.

– Wizz Air ma strategię, w ramach której chce być możliwie najdalej od Ryanaira, jak to tylko możliwe. Wszędzie, gdzie rywalizujemy, miażdżymy ich. […] To dość cwana strategia i dlatego zachęcam ich i życzę, aby zaczęli latać z Radomia i z nowego centralnego lotniska. Nie ma szans, aby Ryanair się tam pojawił.

Mówił we wrześniu w rozmowie z Fly4free.pl Michael O’Leary, szef Ryanaira.

Tak się składa, że właścicielem Okęcia i Sadkowa jest ten sam właściciel. Państwowe Przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze” liczy na to, że do Radomia ściągnie tanie linie i czartery. Dzięki temu odciąży lotnisko Chopina i rozbuduje siatkę regularnych połączeń na radomskim lotnisku. Właśnie na tej karcie gra Wizz Air i chyba wszystko wskazuje na to, że uda mu się coś ugrać.

Pierwsze samoloty odlecą z Lotniska Warszawa-Radom wiosną 2023 roku. Kierunki lotów ogłosiły już biura podróży Sun&Fun, Nekera i Itaka. Prawdopodobnie Coral Travel również zaoferuje wycieczki z Radomia. Jedyną firmą mającą w swojej ofercie regularne loty jest PLL LOT.

Lista przewoźników zainteresowanych lotami z Radomia jest ściśle tajna. Dlatego pisząc artykuły, opieramy się głównie na przeciekach do mediów, wypowiedziach polityków i spekulacjach. W sprawie kilku podmiotów, np. LOT-u, było głośno i informacje się potwierdziły. Miejmy więc nadzieję, że z węgierskim przewoźnikiem będzie tak samo.

Fot. Biuro prasowe Wizz Air

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl