15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieBezpieczeństwoŚwiętokrzyskie: najbezpieczniejsze województwo w Polsce

Świętokrzyskie: najbezpieczniejsze województwo w Polsce

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Andrzej Bętkowski-marszałek województwa świętokrzyskiego odebrał statuetkę i przyznany tytuł honorowy „Najbezpieczniejszego województwa w Polsce w roku 2021″.

Uroczysta gala przyznania nagród odbyła się w Warszawie w warszawskim Domu Technika NOT. Towarzyszyła Konwentowi „Współpraca międzysektorowa i innowacje” Został on zorganizowany w ramach ogólnopolskiego programu „Bądź bezpieczny na drodze” przez Fundację „Nadzieja”.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, odbierając statuetkę i tytuł powiedział:

– Niezmiernie mnie cieszy, że wytężony wysiłek wielu lat pracy dużej ilości osób, a także szeroka współpraca pomiędzy różnymi instytucjami, składają się na sukces, jakim niewątpliwie jest bezpieczny region. Nie ustajemy w wysiłkach systematycznego poprawiania bezpieczeństwa, ze szczególnych naciskiem na niechronionych użytkowników dróg. Przyjmuję, że zaszczytny tytuł Najbezpieczniejszego Regionu, jaki odbieram w imieniu Samorządu Województwa, należy dedykować również wszystkim samorządom niższego szczebla, administracji rządowej, która czuwa nad dostosowywaniem przepisów prawa drogowego do wyzwań XXI wieku, a także służbom porządku publicznego i tym, którzy z pasji do bezpiecznych podróży edukują młode pokolenia.

Andrzej Bętkowski — marszałek województwa świętokrzyskiego

Pomoc dla poszkodowanych

Fundacja „Nadzieja” została założona w 2004 roku. Jej głównym celem jest działanie na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych i ich rodzin w zakresie wspierania, leczenia, regeneracji sił i wypoczynku oraz organizowaniem pomocy prawnej, psychologicznej i rzeczowej. Zajmuje się także tworzeniem ośrodków rehabilitacyjnych, sanatoryjnych i wypoczynkowych oraz punktów pomocy prawnej i psychologicznej, pełniąc zarząd nad tymi ośrodkami.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl