7.5 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeZ regionuWiosna pełna atrakcji w klubach seniora

Wiosna pełna atrakcji w klubach seniora

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Zajęcia komputowe, spacery po zioła, język angielski, ćwiczenia gimnastyczne, basen i wiele innych ciekawych propozycji mają w swojej ofercie Kluby Seniora w Suchedniowie i w Michnowie.

Największym zainteresowaniem wśród seniorów cieszą się  – rzecz jasna – wycieczki. Tej wiosny, dzięki Funduszom Europejskim, zorganizowano już 3 jednodniowe wyjazdy turystyczno-rekreacyjne: do Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach i basenów mineralnych w Solcu-Zdroju,  do Jaskini Raj, Muzeum Wsi Kieleckiej i zamku w Chęcinach oraz do Łodzi. W planie jest jeszcze wyjazd do Krakowa i do Cieszyna i okolic.

Kluby to miejsce spotkań dla osób starszych.  Tu można spotkać się z innymi osobami w  podobnym wieku i wspólnie spędzać czas w miłej atmosferze. Taka właśnie jest idea Klubów Seniora – mają integrować i wspierać aktywność osób starszych, zapewniać możliwość rozwoju zainteresowań i nowych umiejętności, a przede wszystkim mają przeciwdziałać samotności i izolacji.

Aktualnie z oferty Klubów korzysta ponad 100 mieszkańców Gminy Suchedniów w wieku 60+. Spotkania mają miejsce w Suchedniowie przy ulicy Sportowej 1 oraz w Michniowie w Centrum Kształceniowo-Integracyjnym. Mieszkańców z bardziej odległych miejsc dowozi na zajęcia klubowy busik. Kluby są otwarte dla wszystkich chętnych, a zajęcia są nieodpłatne.

Jeszcze do końca czerwca Kluby finansowane będą z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Po zakończeniu projektu środki na działalność klubów zapewni Gmina Suchedniów.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl