7.5 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategoriePrzyrodaPosprzątali teren przy zalewie na Rejowie w ramach obchodów Dnia Ziemi

Posprzątali teren przy zalewie na Rejowie w ramach obchodów Dnia Ziemi

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W sobotnie południe uczestnicy projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy” wspólnie z liderem projektu Adamem Ciokiem, członkiem zarządu powiatu skarżyskiego oraz mieszkańcami miasta i skarżyskim PCK posprzątali teren przy zalewie na Rejowie. Akcja sprzątania odbyła się w ramach obchodzonego corocznie 23 kwietnia Dnia Ziemi. Organizatorem akcji był skarżyski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.  

Wspólne sprzątanie było okazją do integracji mieszkańców Skarżyska z mieszkającymi tu uchodźcami, a także nauką segregacji odpadów i formą spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Na dzieci biorące udział w akcji czekały zabawy, gry, konkursy i nagrody, a na wszystkich uczestników ciepłe kiełbaski.   

– Cieszę się, że w akcję sprzątania terenu przy zalewie na Rejowie włączyło się aż 70 uchodźców z Ukrainy, uczestników naszego projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy”. Były to zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Akcja sprzątania Rejowa była dla nas wszystkich okazją do praktycznego wdrażania zasad ekologii i ochrony środowiska, a także budowania i zacieśniania między sobą więzi. Myślę, że takie wspólne działanie, praca i zabawa ukierunkowana na istotny cel, w tym przypadku dbałość o nasze otoczenie i środowisko jest najlepszym sposobem na integrację i kształtowanie pozytywnych postaw społecznych  – podkreśla członek zarządu powiatu skarżyskiego Adam Ciok, pełniący jednocześnie rolę lidera projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy”.

– Na zakończenie przygotowaliśmy dla dzieciaków gry i zabawy z upominkami oraz grilla z kiełbaskami. Tym razem mnie przypadł zaszczyt serwowania kiełbasek – dodaje lider projektu, dziękując wszystkim, w imieniu własnym i organizatorów akcji, za uczestnictwo, za chęć i za zebranie dużej ilości śmieci, co jak podkreślił, cieszyło mniej.

Uczestnikom blisko czterogodzinnej akcji sprzątania ziemi na Rejowie towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl