17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Wiosenna profilaktyka

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Trwająca wiosna jest świetną okazją do spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą. Skarżyscy mundurowi niemal codziennie przyjmują gości w swojej siedzibie oraz odwiedzają placówki szkolne. Zachęcają do wyboru w przeszłości zawodu policjanta, mówią o szkodliwości zażywania narkotyków, zjawisku cyberprzemocy i bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W sobotę na terenie skarżyskiej szkoły muzycznej odbył się „Piknik u Zygmunta”. Wśród licznych stoisk znaleźli swe miejsce również miejscowi policjanci. Prowadzili konkursy dla najmłodszych, mówili o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i promowali zawód policjanta. W poniedziałek mundurowi gościli w Zespole Szkół Technicznych. Okazją do spotkania była ewaluacyjna debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Tematem spotkania była problematyka związana z przemocą i cyberprzemocą wśród uczniów. Komisarz Anna Sławińska przedstawiła zebranym zjawisko hejtu, mowy nienawiści i innych negatywnych zachowań, których ofiarami padają ludzie młodzi. Również w poniedziałek stróże prawa gościli w Szkole Podstawowej nr 7, gdzie zorganizowano coroczny „Dzień przeciw przemocy”. Wydarzenie ścisłe związane było ze „Świętokrzyskimi Dniami Profilaktyki”.

Pomiędzy teatralnymi przedstawieniami funkcjonariusze przypomnieli uczniom o negatywnych skutkach stosowania wszelkich form przemocy.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko – Kamienna

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl